Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik elhagyták a tanári...

Akik elhagyták a tanári pályát, hová avanzsáltak át? Pl egy biologia, foldrajz szakos egyetemet végzett menjen el gyári melosnak, hogy ne 170 et kapjon hanem 250 et? Vagy bankba, vagy recepciosnak, vagy kulfold?

Figyelt kérdés
Angolul kozepfokon beszélek. 33 éves vagyok. Fullra megundorodtam az egésztol 9 év alatt.
2019. aug. 24. 18:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

Elvégeznek egy másoddiplomás (szakirányú) képzést.

Ez általában 2-4 félév.

Soknak nincsen előfeltétele azonkívül,hogy legyen egy diplomád.



Máris van egy jobb végzettséged.

2019. aug. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
szakirányu? Mire gondolsz pl? En tulképzett vagyok, mondjuk ugy. 4 ev osztatlan biologia-foiskola szak (nehéz volt), 1 év biosz msc, majd 1 év foldrjz msc. Ez 6 év. Plusz 2 év kozoktatásvezetoi képzés. Nagyjábol bármit el tudok végezni 8 év felsooktatás után szerintem, ami segit az átképzésben.
2019. aug. 24. 18:31
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Ssck tele vannak tanárokkal
2019. aug. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

2#


Olyan szakirányú képzésekre gondolok, amik hasznosak lennének a versenyszférában.

Mivel, sajnos a jelenlegi végzettséged nem piacképes.


Példul, ilyenre gondoltam:

[link]



Az előfeltétele,hogy legyen egy felsőfokú végzettséged.A te esetedben "szakember" szerepelne az oklevélben.Ha mérnök lennél,akkor meg "szakmérnök".



Az egy hátránya ezeknek a képzéseknek,hogy fizetősek és nem lehet rá állami félévet felhasználni.

2019. aug. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy elmegyek pincérnek. Azok is boven tobbet keresnek, mint a tanárok. Bár tobbet is dolgoznak. Es akkora hiány van beloluk, mint tanárokbol.
2019. aug. 24. 18:36
 6/14 A kérdező kommentje:
Koszi a választ, a minoségirányitsai mérnokkel kapcsolatban. Elgondolkodtato. Nem keso pl 34 évesen egy ilyenbe belekezdeni? Bár ugye kozben lehet hasonlo munkakorben keresgelni 1 utan gondolom, gyakornokkent.
2019. aug. 24. 18:39
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

"Nem keso pl 34 évesen egy ilyenbe belekezdeni?"


Nem késő.

A minőségbiztosítás már kezdőként is jól fizet.


De sok ilyen másoddiplomás képzés létezik.


Arra figyelj,hogy lehetőleg műszaki, IT, vagy gazdasági területen legyen.Ezekkel tudsz dolgozni a versenyszférában.

2019. aug. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Van aki 40-50 évesen vált. Bőven nem késő váltani.

Inkább most mint hogy még eltelik 10 év és ott vagy, hogy keresel havi max 200-at.

2019. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Elmentem mérnökire
2019. aug. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
mit csinál egy ilyen szakember ?
2019. aug. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!