Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnöki fizetések a jövőben?

Mérnöki fizetések a jövőben?

Figyelt kérdés
Sziasztok, vegzos vagyok kozepsuliban, fizika fakton. Villamosmernokkent szeretnek tovabbtanulni. Jelenleg ugy tudom, kiemelkedo fizetesek vannak a munkaeropiacon ezen agazatban. Viszont a jovoben mondjuk 10-20mulva mi lesz a helyzet? Egy ismerosom meselte, hogy a szocializmusban peldaul nagyon nem lehetett ebbol megelni. Ha mondjuk europaban valsagba kerul a nemet autoipar, akkor ez a szakma milyen egzisztenciat fog biztositani? Mi a jovo?

2019. aug. 25. 13:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

"Az IT-s pozik többségénél a két diploma ekvivalens."


A szó amit keresel az evidens, nem?

2019. aug. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
36%

Ekvivalens: egyenlő, egyenértékű

Evidens: egyértelmű


Villamosmérnök végülis elmehet mérnökinfarmatikus munkába, fordítva viszont ez annyira nem igaz. Viszont a mérnökinformatikus nagy valószínűséggel jobban strukturált kódot fog írni mint a villamosmérnök, hatékonyabbat viszont nem biztos.


Sajnos nagyon nem egy kategória fizetésben a kettő. BME után Msc-vel villamosmérnöki tapasztalattal rendelkező kezdő fizetések 250-400 nettó (erősáram - minden más). Mérnökinformatikusoknál ugyan ez 350-600 (technológiától, vállalatmérettől függ).


Hatvani Boschban dolgoztam, oda a mérnököknek kár a villamosmérnöki diploma, de a BME-s minden bizonnyal. Tervezés 0, gyártás megy csak, az ott lévő gépeknek az üzemeltetése, esetleg folyamatok szervezése. Folyamatmérnök pl: ha kis baj van hívod a szerelőt aki bizonyos szintig ki van képezve a gép szervizelésére, ha nagyobb a baj, akkor meg hívód a gyártó szervizét. Te magad maximum a gép paramétereit finomhangolod, na erre jár a diploma. Fizetések tekintetében elég jónak ismertem meg, pláne vidéki tekintetben, de azért nem az 500-600-as szint 3 év tapasztalattal. (-200) További negatívum, hha nem vagy környékbeli akkor egy örökkévalóság odajutni, valamint a gyárban körülötted mindenki hulla fáradt és kiégett állandóan. Néhány mérnöknek is van éjszakai telefonos ügyelet, ezek miatt vannak a magasabb fizetések.

2019. aug. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
25%
Jézusom, aki egy villamosmérnöki pályára is csak egy középszerűt használ, az mit szólna más kevésbé szerencsés helyzetben lévő , mondjuk élelmiszer,építő,agrár stb mérnök fizetéséhez?:DDD
2019. aug. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
78%

Röviden: nem lehet megmondani.


Előreláthatóan gépész és villamosmérnökökre szükség lesz.


Amúgy pl Norvégiában, ami hát lássuk be egy elég gazdag ország, nincsenek ilyen különbségek a fizetések között arányaiban. Ma Mo-n sokan éhbérért dolgoznak diplomával.

Ne essünk olyan általánosításokba, hogy egy mérnökinfós automatikusan jobb kódot ír meg hasonlókba. Láttam én már villamosmérnököt, akinek a kódolás ment a legjobban, és olyat is, aki inkább hardveres volt.

Szocializmusban dolgozott mindkét nagyapám mérnökként, és egész jól megéltek. De akkor tényleg nem voltak ilyen különbségek a fizetések között mint ma!!!!

Német autóipartól valóban nagyon függünk, és eléggé meg fogjuk érezni MINDANNYIAN, ha recesszióba kerül. De mérnökökre akkor is szükség lesz, max nem ott. Ki tudja, lehet elzavarják a fideszt és Gyurcsányékat, és fellendül Magyarország, és mi vesszük át a németek szerepét. Lesz magyar busz, vonat, autó, telefon, stb...

2019. aug. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
71%

Jó, hülyékkel nem vitatkozom. Főleg nem a gyékán.


Tessék, ő a villamosmérnöki tudomány:

[link]


A diplomás pályakövető rendszer adatai alapján a keresetek (Msc):

Villamosmérnök: 567 ezer pénz

Mérnökinformatikus: 577 ezer pénz

Gazdaságinformatikus: 526 ezer pénz

Programtervező informatikus: 522 ezer pénz

Szóval ne sz*rj be, menj nyugodtan villanymérnökire.

Angol meg folyékonyan menjen, az alap.

2019. aug. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!