Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomával alacsonyabb végzett...

Diplomával alacsonyabb végzettséget igénylő munkaköröket érdemes megpályázni? Vagy egy adott szakmával teljesen más munkakörre érdemes pályázni, ha nem kérnek szakmai tapasztalatot?

Figyelt kérdés
Például van, akinek olyan szakmája van, ami nem keresett. Vagy aki a diplomájával nem tud elhelyezkedni, mert túltelített a szakma vagy nincs benne elég gyakorlata vagy a környéken nem keresnek ilyet, vagy fiatalabbat keresnek vagy nőt/férfit keresnek. Több dolog lehet, ami miatt nem teljesen szakmába vágó munkakört kell megpályázni. Ilyen esetben ha alacsonyabb végzettséget igénylő munkakört pályáz meg, a munkaadók szívesen felvennének egy (több)diplomást esetleg valamennyire eltérő végzettségűt vagy nem teljesen olyan szakmai tapasztalatút? Én úgy tapasztalom, hogy nem, de mások véleményére is kíváncsi vagyok.
2019. aug. 26. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Tagadd le akkor felvesznek
2019. aug. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De ha kérnek önéletrajzot, ahol leírom a szakmai múltat, abból kiderül, hogy kell lennie valami végzettségemnek, valami diplomának, ha olyasmi munkaköröket végeztem hellyel-közzel, amihez kellett a végzettség/diploma. És nem vesznek fel, mert gondolják, hogy fél év múlva lelépek, ha jön egy szakmaibb álláslehetőség.


Vagy másik eset, ha nem a végzettség foka a baj, hanem a szakmai tapasztalat. Hiába írják mondjuk egy adminisztrátori álláshirdetésben, hogy nem kell szakmai tapasztalat vagy csak 1-2 év kell, amint részletezem a munkaköreimet és látják, hogy csak kevés hasonló feladatot végeztem mondjuk az elmúlt 10 évben, pedig lehet, hogy megvan az egy év tapasztalat, mert 10 év alatt pl. biztos végeztem 1 évnyi adminisztratív feladatot is, de összességében több a más jellegű tapasztalatom, akkor megint bukom az egészet.


Nem tudom, mi a megoldás.

2019. aug. 26. 16:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A releváns dolgokat írd bele csak a CVdbe. Mind munkatapasztalat, mind végzettség terén.
2019. aug. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
hagyd ki a diplomat belole
2019. aug. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nem olyan a diplomád, ami a nevedet dr-rá változtatja, akkor nyugodtan hagyd ki a CV-dből.


És Butítsd le a CV-det teljesen.

2019. aug. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
"Tagadd le, butítsd le, hagyd ki.." Aki ezeket a tanácsokat adja (nagyon sokan), szerintem nem volt még ilyen helyzetben. Ezt mégis hogy kell kivitelezni? Én is próbáltam, de én az egyetemen töltöttem az eddigi életem, diplom után kutatóként. Hogy a piklibe tagadjak le bármit, üres lesz a cv-m. Szerintem sokan vannak hasonló helyzetben, hogy nem tudnak mit írni helyette. Pedig bolti eladóként többet keresnék mint kutatóként.
2019. aug. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolso. Elmesz lidlbe es heti 6 nappal 220 nettot megkeresel amit kutatokent kb 6-8 Ev munkaviszony utan
2019. aug. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, èn is ezt írtam ha nem vetted észre. Nem ez most a téma, hanem hogy fel sem vesznek, én nem lehet mit letagadni ahogy sokan javasolják.
2019. aug. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez egy sor a CVben, munkahely ettől eddig. Nem kell részletezni hány nyelven beszélsz és mennyi az Erdős-számod.


Rövid lesz a CV? Igen. Ez egy ilyen műfaj.

2019. aug. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Oda felvesznek. Ha nem akarpd hasznalni a diplomadat.
2019. aug. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!