Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a munkakör egy multinál?

Milyen a munkakör egy multinál?

Figyelt kérdés

Én is multinál dolgozom, és a váltáson gondolkozom. Viszont amit én a jelenlegi munkahelyemen tapasztalok, nem tudom elvárható-e másik cégeknél. Nagyban befolyásolná a döntésem, hogy elmennék-e innen.


Előtte egy kis, családi cégnél dolgoztam, ahol azért bőven odafigyeltek, hogy minden egyes percem, ami nem szünet, munkával van-e eltöltve, amíg munkaidőben vagyok. Aztán váltottam egy multihoz, ahol egy teljesen más világba csöppentem.


A törzsidő megléte nekem nagyon tetszik (ami gondolom más multinál is van). Itt nem igazán szólnak a szünetek miatt, ha épp úgy gondolom, kiülök az étkezdében 10-20 percre, amikor nekem jól esik. Ha lemennek munkatársaim cigizni (főnök is), van, hogy 10-20 perceket is lent vannak, naponta vagy 4-5x.


Igazából azt veszem észre, nagyon lazán lehet csinálni a bármit, amíg a munka megvan csinálva mellette. (nyilván nem film nézés, és egyebek)


Nagyjából másik multinál is ilyen körülményeket tapasztaltok?



2019. aug. 26. 16:35
 1/9 anonim válasza:
39%

Eszedbe ne jusson leírni, hogy milyen sulid van, és milyen munkakörre gondolsz!

Majd mi kitaláljuk, hogy 20. csicska, vagy főmérnök akarol e lenni.

2019. aug. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ahol én dolgozom, tök mindegy, hogy milyen pozícióról beszélünk. Irodai munka, és ez a cég egész területére érvényes, amit a leírásban leírtam.


Továbbá, neked is szép napot!

2019. aug. 26. 16:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek abban van igazsága, hogy munkakör függő is. Vannak olyan munkakörök, ahol fontos az idő lefedése (call center pl), ott nem lesz ekkora lazaság.
2019. aug. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gazdasági részlegen vagyok, itt is így van hogy legyen meg a munka aztán mindegy hogyan osztod be az időt a törzsidőn kívül. Habár ennek is van hátránya, pl havonta másfél hét nálunk a zárás szigorú határidőkkel ilyenkor gyakori a 12 órázás úgy hogy csak fél óra ebédszünet van, de ezt is természetesnek veszik és elvárják hogy akkor bizony maradj bent estig. Ez gondolom a legtöbb területen megvan, ezért cserébe nem foglalkoznak azzal ha éppen lazább napokon több szünetetet tart az ember.
2019. aug. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Munkakör és cégfüggő-gondolom ezzel nem mondtam újat, de gondolhatod, hogy mindenhol máshogy van.
2019. aug. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
A pénzügyi terület a legtöbb multinál nagyon hajtós, nekem mákom van hogy találtam egyet ami kicsit lazább.
2019. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Multicég, kereskedelem. Nincs 5 k.va percem hogy kijussak a mosdóba. Kajaidő? 34 percnél szólnak hogy késtél! Nem késtem, csak megállítanak a vevők útközben, mire visszaérek az osztályomra, persze hogy kések.

Éhbérért, hétvégézve.

Kapják be, soha többet nem vállalko ilyet.

2019. aug. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest, amiket egyesek leírnak, nekem szerencsém van, úgy nézem.
2019. aug. 27. 16:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Aranylag kis cegnel dolgozom,eredetileg meos vagyok,de szinte mindent csinalok.hivatalosan 2x5 perc es 1x20 perc a szunetem.gyakorlatilag 2x10 es 1x30 percet toltok szunetben,ahogy mindenki mas is.hivatalosan ezek fix idopontokban vannak,de sokszor elofordul,hogy par munkafolyamat miatt elobb/kesobb megyunk ki.

Hozzateszem nem dolgozom le a szuneteket,reggel 6-50 kor ugy esek be az ajton,es delutan 14:50 kor mar az oltozoben vagyok.

Ezen kivul barmikor kimehetek mosdoba,vagy vizet tolteni,esetleg bekapni 2 falatot.

Eleg laza melohely,nem szakadunk meg,zenet hallgatunk,jokat beszgetunk.

Orulok,hogy ilyen helyet talaltam.

Volt olyan is,ahol egy 20 perces szunet volt,ezen felul az 5 perces cigiszuneteket csipogni kellett,1 nap max 2xlehetett kimenni,osszeadtak a perceket es 3 havonta levontak,vagy addigra osszeszedtel annyi csuszot es abbol ment.raadas kepp,ott le is dolgoztunk a 20 perces szunetet😂

2019. aug. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!