Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországba készülök dolgozn...

Németországba készülök dolgozni. Mit gondoltok? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval nyugat-európai országba készülök. Valószínűleg nem lenne hülyeség a meghirdetett állásajánlatok közül, egy szakmát "kitanulni" egy gyors tanfolyamon. Egy hegesztő, vízszerelő pl. elég jól kereshet kint. Bár én nem vagyok ez a beállítottságú. Vendéglátásban sem dolgoznék. De mit csináljak ha egyik szakma sem tetszik? Marad a gyári meló, vagy gyorsétterem? Félreértés ne essék, nem a munkával van a bajom, csak egyszerűen még kevés az önismeret, vagy a tapasztalat a munkák terén, hogy igazán mi is állna jól. Nyilván más is van így ezzel, hogy nem tudja mit dolgozzon, vagy váltana stb. Szerintem nincs ebben semmi gáz, ezért is kérnék komoly kommenteket. Köszi

2019. szept. 1. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmad sincs mit mennyiért és hogyan lehetne/kellene dolgozni, de már csakis kint...
2019. szept. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 qkker1 ***** válasza:
100%
Kint qrvára kevés a papír, ha nem értesz a szakmához -gondolom németül se beszélsz-, rohadt gyorsan kibäsznak.
2019. szept. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az első két válaszadó célja csak a rosszindulat, ráadásul a szövegértés sem megy. Említettem egyáltalán olyat, hogy még nem dolgoztam külföldön? Mert a kérdés nem zárja ki. Szerintem azt sem írtam, hogy nem tudok németül. "gondolod".. Abban igazad van, hogy nem a papír számít ez tény és való csak egy tanfolyam által lehetne betekintést nyerni egy szakmába, vagy beállni segédnek egy mester mellé itthon.
2019. szept. 1. 18:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Beszélsz németül? Mit dolgoztál eddig? Milyen tapasztalatod van?


A szakmaválasztás országtól független. Mi érdekelne?

2019. szept. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem csapják ki, ha gyárba megy. Van vagy 30 ismerosom kint, egyik sem nyelvtudással ment ki. Megtanultam 2 év alatt és remekul kezesnek.
2019. szept. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
elég ha angolul tud.
2019. szept. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Beszélek angolul és németül magabiztosan. 7 év felszolgáló tapasztalat itthon és hajón, vegyesen. Nem szeretnék már felszolgálóként 12+ órázni. Jó volt, de profilt váltanék. Napi 8 óra elég lenne. A szakmaválasztás valóban független, de azért a pénz ezt felülírhatja.. érted, hiába itthon kiválasztom a társasház kezelő tanfolyamot, de lehet külföldön szart se ér, vagy fordítva. Igazából a kereslet ami befolyásoló tényező. De sajnos nem sajnos nem vagyok ez a barkács szaki-maki, ütni, fúrni, hegeszteni stb.. szóval ez az irányvonal kiesik.
2019. szept. 1. 20:39
 8/9 A kérdező kommentje:
Lehet valóban a kérdésem is hülye, mert nem tudhatjátok mi tetszene nekem. Csak egy-két tippet, tanácsot vártam..
2019. szept. 1. 20:41
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Magabiztos angol-német nyelvtudással bármelyik SSC tárt karokkal vár itthon is. Ha mondjuk pár évet lehúzol egy ilyen helyen (nem rossz pénz eleve), akár IT, akár pénzügy területén, akkor már külföldre is mehetsz, és akkor nem kell 12órázni.
2019. szept. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!