Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet tőke nélkül...

Hogyan lehet tőke nélkül vállalkozást alapítani?

Figyelt kérdés
Nem akarok már keresgélni munkákat mert szinte sehova sem vesznek fel, ha valahova igen ott meg nem jó se a fizetés sem a légkör sem a munkatársak és az adott munka sem. Más fiatal akinek van cége honnan szerzi össze a millios összeget rá? Miért nem tudnak a fiataloknak adni egy esélyt hogy önálló vállalkozásba kezdjenek? Rengetek ötletem van üzleti terveim csak éppen pénz nincs rá hogy megvalósitsam. Bejelentett munkához jutni a mai világban meg iszonyú nehéz.
2019. szept. 6. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vállalkozás alapítás része 0 Ft. Fenntartani költségesebb az igaz. De kezdj KATA-sként. Az nem vészes.
2019. szept. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

#1, Mit kezdjen KATAsként? Ő azt se tudja mit akar csinálni, akkor te honnan tudod, hogy egyáltalán jó-e neki a KATA adózás???


Kérdező, mihez értesz? Milyen vállalkozást akarsz?

2019. szept. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vállalkozást nem úgy kell kezdeni hogy elmész.egy boltba vásárolni.


Ma már más szakmában van a cégem normálisan élek mindenem megvan

De az elso megrendelesem egy számítógép volt 100e Ft felvettem a cipőmet elmentem a nagykerbe megvettem a gépet hazavittem osszeszereltem újra buszra szálltam 1.5 óra út majd letettem. Bemutattam az ügyfélnek felvettem a pénzt és hazamentem.


Miért hiszi mindenki azt, hogy vállalkozni csak sok pénzzel lehet ?


A vállalkozás lenyege kevés pénz költés és több bevetel

nem pénz költés.


Fordítva ülünk azon a lovon kérem szépen

2019. szept. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2

"Kérdező, mihez értesz? "

-Ha egyéni vállalkozást akar indítani valaki, akkor nagyon fontos, hogy mihez ért. Ekkor egyedül fog dolgozni (esetleg pár segéddel), a saját maga főnöke lesz, saját magát fogja hajtani.

-Ha viszont olyat, ahol mások dolgoznak neki, akkor olyan embereket kell keressen és irányítson, akik az adott szakmához jól értenek. Ehhez inkább talpraesettség és vállalkozói gondolkodás szükséges.


Persze azt is meg lehet csinálni, hogy kezdesz a saját szakmádban, összeszeded a tapasztalatokat és utána alkalmazol embereket.


Ha jól értem, akkor #3 is így csinálta: "Ma már más szakmában van a cégem"


De még az is lehet, hogy tévedek :)

2019. szept. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha van jó üzleti terved, keress befektetőket.
2019. szept. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4, pont ezért kérdem, mihez ért, milyen vállalkozást akar....

Én még csak 1 éve vagyok vállalkozó, de én már úgy léptem ki a munkahelyről, hogy volt egy fix ügyfelem annyi havi megbízási díjjal, amiből megélek, ma sincs nagyon más ügyfelem, ez csak a lustaságomnak köszönhető. 2 pici másik munkám volt az egy év alatt, amiből az egyik egy új irány, most fogom vele bővíteni a tevékenységi köröm (a számlán szereplő tétel ill a munka nagy része belefért a mostaniakba).

Illetve kiment 3 árajánlatom más cégeknek az elmúlt pár hétben, mivel most jutottam odáig, hogy már igényem van több feladatra.

De én azt csinálom, amihez értek (nem az eredeti szakmám XD) és közben figyelem a munkaerő piacot és minden értelmesebb állásinterjúra is elmegyek (vállalkozási ajánlatot is kaptam így pár hónapja, de nagyon “vicces” feladatokat vártak volna el). Szerencsére engem már megkeresnel Linkedin profil alapján úgyhogy nem telik semmi időmbe az álláspiac figyelése.


Aki azt se tudja mit akar csinálni és azt hiszi kevesebb meló és több pénz a vállalkozósdi, az koppanni fog. Nem mondom, hogy többet dolgozok, mint az utolsó munkahelyemen, mert az utolsó év ott heti átlag 65-70 óra volt, de azért heti 40 óránál jóval többet. És nincs szabipénz és nem fizeti senki a “túlóráimat”.

2019. szept. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!