Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen benyomást kelt a...

Milyen benyomást kelt a munkáltatóban, ha interjúkor sokat mondok fizetési igényként?

Figyelt kérdés

2 éve váltottam munkát karrierem során először, akkor az interjún 10%-kal többet mondtam fizetési igényre, mint amit végül aztán a munkáltató kínált. Akkor azt mondta a HR-es személy, hogy jól tettem, hogy így csináltam, ő is így tette volna. Elfogadtam az ajánlott fizetést.


Van valamiféle "ökölszabály" vagy hasonló, amivel max.túllehet lőni a pénzt? Illetve meddig nem pofátlanság?


Nyilván nem fogok egy adott pozíciónak megfelelő fizetés dupláját, vagy másfélszeresét mondani.


Valamint múlhat-e ezen az interjú sikeressége? Természetesen jelezném, hogy megegyezésen múlik, de olyan csak nincs, hogy ez a túllövés miatt nem is szeretne megállapodni mérgében. Ugye?


Gépészmérnök a szakmám.



2019. szept. 7. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Azt hogy nem veaz fel
2019. szept. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Nem mérgelődik ezen a munkáltató egy percig sem. Egyszerűen ha nem érsz meg neki annyit, akkor felvesz mást.
2019. szept. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Ez attól is függ MENNYIRE KELLESZ NEKI. Tudsz-e többet, vagy kell-e egyáltalán többet tudnod, mint bármelyik jöttment gépészmérnök?
2019. szept. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha 10 %-kal többet mondasz, akkor bepróbálkozik 10 %-kal kevesebbel. Ha dupláját mondod, akkor azonnal kivesz a jelöltek közül.
2019. szept. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez cég függő is. Amit egyik helyen soknak tartanak, az a másik helyen reális igény. Nekem volt ahol meg is mondták, hogy ez sok amit kérek. Az a vicc, hogy pont interjú közben jött meg az ajánlat egy másik helyről ahol korábban jártam. Ugyanaz nekik nem volt sok. (sőt, igazából többet is adnak, mint kértem mert van még cafeteria és ígértek emelést is)
2019. szept. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!