Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sebészként lehet kutyám?

Sebészként lehet kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már nagyon rég óta szerettem volna kutyát, de anyagi okok miatt családom nem tehette ezt meg.


Orvosnak fogok tanulni és sebész szeretnék lenni, de azt hallottam, hogy nagyon sokat kell dolgozni, napi 9-10 órákat + heti ügyeleteket kell vállalni.


Szerintetek, ha ezt az életet választom lehet kutyám?



2019. szept. 8. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
😂 igen, lehet
2019. szept. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
47%
Wtf?
2019. szept. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem. Az orvos szövetség ajánlása alapján kizárólag macskája lehet egy sebésznek. De ha nőgyógyász lennél, akkor kutyád lehetne. Macskád nem.🤣🤣🤣🤣
2019. szept. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Lehet
2019. szept. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Amennyiben nem egyedül fogsz élni, úgy igen, lehet.


Ha viszont egyedül élsz majd, akkor semmiképpen nem javaslom, ugyanis a kutyatartás felelősség.


Az orvosoknál előfordul - főleg, ha pl. traumatológiára kerülsz - hogy nappal lehúz egy műszakot és utána éjszakára még bent kell maradni ügyeletesnek:nos, ilyen esetben gondolj bele, hogy a kuyta 24 órán keresztül egyedül van, nincs sétáltatva, etetve, stb.

2019. szept. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Lakàsban, segítség nélkül semmiképp, de gondolom ez egyértelmű, nem 8 órás munka. De mi a kérdés? Te is tudod hogy bent leszel 24 órákat. Ha van kertes ház, és valaki ad neki vizet/vacsit akkor igen, de ezzel nem mondtam újat.
2019. szept. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Viccelődő kommentekre mondanám, hogy nem a "lehet" =szabad, fogalmat értettem a kérdésem alatt... hanem hogy lenne e rá időm szerintetek?


Ha reggel 7-től este 7ig bent vagyok és még hétvégén is ügyelgetni kell akkor nem tudom mennyire reális hogy legyen kutyám.


Sose volt eddig, de úgy hallottam sokat kell velük is foglalkozni.

2019. szept. 8. 16:40
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Az ügyelet miatt ha egyedül élsz akkor inkább ne legyen kutyád. Feltéve ha nincs aki leviszi sétálni.
2019. szept. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Sokan elpoénkodják itt, holott egyértelmű hogyan gondolta...


Az orvosoknak alapjáraton kevés idejük van de a sebészek még köztük is a legelfoglaltabbak. Sajnos kevés idejük van a családjukra is nemcsak a kutyájukra. Olyan állatot ajánlanék ami elvan egyedül is nem kötődik annyira mint egy kutya. Pl.: Nyúl, macska, hüllők, halak stb.

2019. szept. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

:(


Kár, pedig legalább 10 éve szeretnék kutyát. És szüleim is mindig azt mondogatták, hogy majd ha elköltöztem lehet.

Még ha lenne valakim se merném így bevállalni, mert 10-15 éves távlatban nehéz kalkulálni, max olyannal akit el is veszel.

2019. szept. 9. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!