Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződésben idő előtti felmondás esetére MAXIMUM mekkora kötbért állapítHAT meg a munkáltató a munkavállalóra nézve?

Figyelt kérdés

Ha jól emlékszem, ezt a M.T. az egy havi fizetségtől teszi függővé... és mintha az rémlene, hogy a maximális lehetséges munkavállalói kötbér két havi fizetés. Annál több nem lehet. (?)


Hogy van ez pontosan?



2019. szept. 8. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Jók a kulcsszavak. Szerintem nézd meg a Mt.-ben, online könnyen elérhető.
2019. szept. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%

Én voltam határozott szerződéssel, nekem akkor azt mondták, hogy a hátralévő időre szóló munkabért. Tehát pl. ha 2 hónappal előbb mondasz fel, akkor 2 havi. De én ennek nem néztem utána, elhittem nekik.

Viszont fel is mondtam 1,5 hónappal előbb, nem csináltak belőle ügyet. Annak akkor utánanéztem, hogy milyen feltételekkel lehet megtenni, pl. ha változtak az életkörülményeid, lásd, elköltöztél, és nem tudnál bejárni, vagy terhes lettél, ilyenek. Azért 1,5 hónapnyi bérért nem fog senki pereskedni, annyit nem ér nekik az egész.

2019. szept. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

[link]


3 havi fizu

2019. szept. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kiegeszitenem a harmast: Harom havi fizu (hivatalosan haromszor annyi tavolleti dij, amennyi honapot “ellogott” a munkavallalo), valamint meg maximum negy havi fizetesnek megfelelo karterites, ahogy a linkelt cikkben is all.

Osszesen tehat 7 havi fizetes, ha egy honappal hamarabb lep le. 60 napnal 2*3+4, tehat 10 havi.

2019. szept. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

A 4es nem pontos. Legfeljebb 3 havi távolléti díj, de ha pl csak 1 hónap van hátra a szerződésből, akkor csak 1.

A 4 havi kártérítés nem automatikus, az csak peres úton követelhető.

2019. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

"A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna."



Ha a feltételnek nem felel meg a felmondás, akkor az jogellenesnek minősül. A következményei:



A munkavállaló, ha a határozott tartamú munkaviszonyát szünteti meg jogellenesen, a határozott időből még hátralévő időre járó, de legfeljebb háromhavi távolléti díjnak megfelelő összeget köteles megfizetni.



A munkáltató követelheti a fentieken kívül egyéb kárának megtérítését is. Ezek együttesen nem haladhatják meg a munkavállaló tizenkét havi távolléti díjának összegét.

2019. szept. 10. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!