Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állami támogatás 8 hónap +...

Állami támogatás 8 hónap + alap fizu egyszerre?

Figyelt kérdés
Szerintetek léteznek olyan jó arc munkáltatók, akik ezt megtennék az alkalmazottaikért? Ugye 25 alatt 8 hónapig az állam állja szerződés esetén a fizetést ha jól tudom. Ezen felül a munkáltató azaz a főnök szerintetek adna fizetést? Pl állam ad 150 ezret 240 orara meg a főnök is kifizeti ugyanugy. Ennyire rendes fonok nem létezik mi? Xd.

2019. szept. 9. 01:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A főnködnek ha esze van, akkor kivesz 3 hónapra, tovább foglalkoztatási kötelezettség nélkül.


Ha beváltál, akkor visszatesz újra munkaügyibe, egyszerűsítettbe foglalkoztat tovább, míg majd újra ki nem vesz 8 hónapra, 4 hónap tovább foglalkoztatási kötelezettséggel.


Így alapból ad neked önerőből és fizut, és fizeti a járulékaid minden hónapban.


Egyfelől, mivel eleve ő csak utólag fogja megkapni a pénzt utánad, előbb neki be kell mutatni mindent hozzá, hogy utalt a fizetésed és a járulékaid,

Másfelől 4 hónapig saját pénzén tartja fent az állásod.

Harmad részt, neki a költségminimalizálás a szempont, amiből pl. tudja azt fedezni, hogy megelőlegezze azt amit majd a GINOP pályázatból visszakap.


Hogy ezen felül még adjon egy havi 100-200-at, ahhoz Neked már nagyon jónak kellene lenned, ami miatt inkább a munkaadók versenyeznének eleve érted egymásra licitálva ajánlatokkal, nem pedig ilyen jellegű dolgon kellene gondolkodnod. De 25 év alatti pályakezdőként, vagy tartós álláskeresőként mennyi erre a reális esély???

2019. szept. 9. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi. Semennyi. Jol gondoltam. Lehet hogy en vagyok a hulye. De en ha rovid idore is (pl. Egy eves szerzodes es abbol 8 honapig duplan kapna a fizut ami nekem ugyanannyi havi kiadast jelentene csak az alkalmazottamnak duplat lehet megtennem). Igy egy evig fixen ott lenne es elegedett lenne a fizetesevel. Nem lenne az hogy 1-2 havonta uj embert kell keresni mert szar a pénz vagy a munka. Vagy mind2 xd.
2019. szept. 9. 07:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert ha 300 forint helyett akcióban 150 a csirkefarhát, akkor te kifizeted a 300at, csak jófejségből?
2019. szept. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Duplán kapna a fizut ami nekem ugyanannyi havi kiadast jelentene"


Nem jelentene ugyanannyi kiadást.


Ő kifizet neked 195.000 bruttó bért, meg befizet utánad pl. szocho kedvezménnyel 46.000 ft járulékot.

Ebből visszakap 8 hónapig bruttó bér 70%-át, meg szocho 100%-ot. cca. 150.000-et. Ez havi 51.000 Ft kiadás plusz még emellé fizessen neked még egyszer havi 160-190 ezret ki nettóba zsebbe. Az már 241.000 Ft kiadás, olyan mintha azt az 1,2 milliót nem is kapná támogatásba meg. Akkor mi értelme lenne így felvenni Téged? Te "kidobnál az ablakon" évi 1-1,5 milliót, amit fektethetnél ehelyett újabb bevétel növelő beruházásokba?

2019. szept. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!