Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik ilyen hogy nem engedne...

Létezik ilyen hogy nem engednek el közmunkáról, külföldi állást találtam?

Figyelt kérdés
Munkáltatói igazolást vár az a cég ahol most vagyok közmunkás. Hivatalos papírjaim meg akkor leszek ha kiutazok és ott helyben aláírom a szerződést, addig pedig a kinti munkaadó se tud nekem küldeni semmi max annyit, hogy ténylegesen ott fogok jelentkezni felvételre de azt is emailbe és angol nyelven...
2019. szept. 12. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Létezik, igen, mert ha Te vagy az, aki határozott időre szóló szerződéssel van közmunkán, akkor teljesen jogos, hogy addig nem engednek el.


Írd be a google-ba, hogy határozott idejű szerződés felmondása és olvasd el, amit írnak róla - meg fogsz lepődni, mert akár még pénzt is követelhetnek Tőled a távozás miatt.

2019. szept. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nevetséges ami ebbe az országba folyik most ide vagyok láncolva xaros 50 ezezért, holott kint ennek a négyszeresét kaphatnám meg ráadásul a szakmámban....
2019. szept. 12. 17:38
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Az országnak mi köze van ahhoz, hogy határozott idejű szerződést írtál alá?
2019. szept. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, ha közmunkán vagy, akkor feltehetőleg ezelőtt nem nagyon volt munkád.

Ez azért lényeges, mert a határozott idejű szerződés - még ha közmunka is - Téged is "véd", azaz addig, amíg nem telik le a határidő, biztos munkád van. Ha a munkáltató hamarabb felmond (nem a Te hibád miatt), akkor Ő fizet Neked.


Arról meg tényleg nem az ország tehet, hogy nem ismered a határozott idejű munkaszerződés feltételeit, részleteit.


"kint ennek a négszeresét kapnám meg"

Az 200 ezer ft - annyit itthon is megkaphatsz, ha elmész egy gyárba - néhány helyen még szállást is adnak hozzá. Szóval 200 ezer ft-ért nem rohannék külföldre (ott van hol laknod, megbízható a munkaadó?, stb)


És ha szabad kérdeznem, melyik ez az ország, ahová így "repülnél" 200 ezer ft-ért? Mert ha nyugati ország, akkor bizony ott nagyon kevés pénz ez a 200 ezer...

2019. szept. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Sajnos minden országban be kell tartani azt mit alirtal
2019. szept. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Németország,testvéremhez. Felszolgáló leszek egy panzióba.

Szállást, ételt nem kell fizetnem. Jelenleg meg az utcákat söpretik velem...

2019. szept. 12. 18:47
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy egyesek szemébe most hülye vagyok de azért nekem nem mindegy hogy egy gyárba szenvedek 12 órában vagy éppen külföldön 8 órában ahol 1 év után van lehetőség fentebb lépni.
2019. szept. 12. 18:52
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Persze persze
2019. szept. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
19%
Ezzel a stílussal te se sokáig leszel felszolgáló...
2019. szept. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!