Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet kitörni a mókuske...

Hogyan lehet kitörni a mókuskerékből?

Figyelt kérdés

Havi nettó 250 ezret keresek Pesten és ez a pénz szinte semmire nem elég. Szinte az egész elmegy albérletre kajákra meg ruhákra pedig már szinte nem is jut. Fiatal huszonéves srác vagyok és így barátnőm sincsen és még nem is volt mert magamat sem tudom eltartani. Nem is álmodok már magasabb fizetésről mert nincs ismertségem aki betesz pl. havi 600 ezer forint nettó havi fizetésért dolgozni valahova. És mindegy hogy mi a végzettsége az embernek ismertség nélkül akkor sem érhető el ennyi fizetés. Neten pl. nincs meghírdetve olyan hírdetés ami 600 ezret kínálna havi szinten.

Mi lesz így később?

24/F


2019. szept. 17. 15:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
en ugy ertem el a havi 500-600-at, hogy 1-2 evente munkahelyet valtottam es mindig csak tobb fizetesert mentem el, alacsonyabbert sohasem.
2019. szept. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Talán föl kéne ébredni. Nettó 600 az középvezetői bér, vagy bőven senior diplomás.
2019. szept. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Nekem van barátnőm de ezt leszámítva hasonló cipőben járok. Ő még egyetemista.


Egy kicsit alacsonyabb a fizum. Albérletől és összeköltözésről csak álmodok. Már sokan esküvőt mondogatnak nekem de egy esküvő alsó hangon 1 millió Ft.

Az a baj hogy a mostani rendszer teljesen arra épít hogy hitel és 3 gyerek de 25 évesen nem akarok se gyereket, se hitelt.


Fizum nem fog nőni sokat mert olyan szakmában vagyok ami nem hiányszakma. Egyébként ez is egy vicc, több ismerősömnek csak azért nőtt meg a fizetése jelentősen mert hiányszakma lett a szakmájukból... De ez teljesen kiszémíthatatlan Magyarországon mert kb. 5 évente képezhetnéd át magadat hogy piacképes, jól fizető állásod legyen.

2019. szept. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

> És mindegy hogy mi a végzettsége az embernek ismertség nélkül akkor sem érhető el ennyi fizetés.

Ilyen lúzer mentalitással ne csodálkozz, ha szegény maradsz.

2019. szept. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Tanulj piacképes szakmát és vállalkozz!
2019. szept. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
En talatam tobb ilxan allast is senior java fejlesztő operations manager stb. Jelemtkezz ezekre
2019. szept. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen diplomád van? Milyen szakmában dolgozol?
2019. szept. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
80%

Meg kell mutatni, hogy mit tudsz, ennyi. Ha megvan benned az a plussz és akarsz dolgozni akkor ez nagyon hamar feltűnik a vezetőségnek is. Ha meg nem akkor nem kell egy munkahelyen megöregedni. El kell menni csinálni kell mindenfélét, akár a szakirányodtól teljesen eltérő dolgokat is.

Én úgy látom, hogy egyre inkább ezt keresik. Azt, aki nem csak egy munkakörhöz ért. Mi is kb csak azokat a jelentkezőket hívjuk be, akinél van egy csomó random munkahely és munkakör az önéletrajzban. Mert ő valószínűleg meg fogja állni a helyét és bármit rábízhatsz, például később egy vezető beosztást. Én is így kerültem feljebb, látták, hogy csináltam már jó pár dolgot, sok mindenhez értek és sok cégnek sokféle részlegébe meg működésébe beleláttam már. Ez a kulcs, nem kell évekig 1 munkahelyen vakarászni a tököd ha szó sincs arról, hogy fentebb kerülj.

2019. szept. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
Tökéletesen piacképtelen bölcsész diplomám van és nettó 550et keresek. Nem ismerős által találtam a melómat, hanem egy fejvadász talált meg vele. IT operations terület. Csak nem voltam rest mindent megtanulni, amit lehet.
2019. szept. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Költözz vissza szülőkhöz, vagy valakivel társbérletbe. Egyedül albiban full ráfizetéses a lakhatásod, nem csodálom hogy nem jössz ki ennyiből. Keress mindig egy kicsivel jobban fizető állást.
2019. szept. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!