Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan panaszkodnak a Pesti ingatlan árak miatt, de mégsem mennek el Pestről?

Figyelt kérdés
Az egész országban csak Pesten találnak munkát, vagy mi az oka ennek?

2019. szept. 17. 16:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Mert nincs máshol a vegzettseguknek megfelelő munka
2019. szept. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

@16:25


Vidéken ugyan lehet olcsóbbak az ingatlanárak, de a fizetés is kevesebb. Cseberből vederbe.

2019. szept. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Pesten kívül arányaiban annyival kevesebbet is keresnék, lehetne egy kis lakásom a világ végén, de sokkal macerásabb lenne a bejárás, eljárás, szórakozás. Vagy haza költözhetek mama hotelbe, az meg nem a legjobb érzés 30 évesen.
2019. szept. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Nagyobb szaktudást igénylő, diplomás munkakör szinte csak a nagyobb városokban van (legfőképpen Pesten és pár dunántúli városban), ennek megfelelően az albérletárak is sokkal magasabbak.
2019. szept. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
27%

Látható, meg vannak róla győződve, hogy vidéken kevesebbet keresnek... Hát nem tudom, én az ilyeneken azért szoktam röhögni mikor szembesülnek vele, hogy egyébként többet keresek én is meg majdnem az összes ismerősöm is a környéken mint amiért ők szenvednek fent Pesten. Csak mondjuk fele annyiért élünk egy fullos albérletben. Ez a legnagyobb baj, az egyik elkezdi a hülyeséget a többi meg elhiszi neki.

Rengeteg vidéki nagyváros van ahová annyira kellene az ember, hogy akármilyen fizut kérsz megadják. Párom most lépett egy szintet karrierben (nincs hozzá végzettsége de nincs más aki csinálná), kért egy összeget. A vezetőség meg volt lepődve, hogy hát azt hitték legalább 50 ezerrel nagyobb összeget mond. Én egy büfé szakos diplomával többet keresek mint pestre költözött ismerősöm ugyan ezzel a diplomával. Tényleg nem értem miért nem néznek utána. Nem kell Mucsaröcsögére falura költözni, de itt van legalább 20-30 vidéki nagyobb város ahol ölnek a normális munkaerőért és régen rájöttek már, hogy jó fizut kell adni hozzá.

2019. szept. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken nagyon kevés a jó álláslehetőség. Ha a szakmámban szeretnék elhelyezkedni mondjuk Szegeden jó esetben nettó 200 ezret kapnék, aztán legközelebb kb 3 év múlva jönne velem szembe ilyen lehetőség :D Pesten ha akarnék havonta tudnék munkát váltani minimum 1,5x annyiért.

Barátnőm Szegeden hónapokig nem talált munkát, Pesten 1 hónap alatt több helyről is kapott ajánlatot. Max Nyugat-Magyarországon lehet annyit keresni mint Pesten.

2019. szept. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Bak Norbert ***** válasza:
78%

5-ös gondold el, két diplomával borsodi kis faluból is lehet átlag feletti életet élni, csak amíg Pesten albérletezel, vagy hitelre veszed az ilyen és hasonló okok miatt öngerjesztett lufi árakon az ingatlanokat, addig vidéken kiadsz pár tehermentes ingatlant és annyival többet keresel, mint Pesten, csak addig Pesten ezt az összeget lehet épp lakáshitelhez használod fel.


Diplomásként meg, ha már ennyire keresett a munkaköre, akkor azt kiszervezve vállalkozásban is vihetné, ahol nem a reggel 8-ra érj be mindennap megoldás létezik csak. Telephelyed ugyanúgy lehet Pesten,- ahol ekkora igény különbség mutatkozik rá - Dunántúlon, stb. több felé is. Ismerős gépészmérnök, angol cégével fedi le az ország különböző pontjait.


Szakmunkásnak meg még egyszerűbb dolga van.


A különbség inkább az életminőségi kérdés.

Lekorlátozod magad és csak Pesten létezik munka, élet, stb., vagy kicsit globálisabban gondolkodsz és mégsem halt ki senki még itt sem :-)

2019. szept. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nem mindegy, hogy az ember mivel foglalkozik. Közalkalmazottként pl. biztosan nem élnék Pesten, vagy Pest megyében egyáltalán, hiszen vidéken arányaiban sokkal jobban élhetek a béremből. Ellenben a jelenlegi szakmámban korlátozottak a lehetőségek és tudom, hogyha találok is benne állást vidéken, túl sok mozgási lehetőségem nem lenne, illetve nem is fizetnek annyit, de a lakhatás sem annyi, vagyis lényegében arányaiban ugyanott vagyok. Annyival kerülök hátrébb, hogy nem ugrálhatok a munkalehetőségek között, amit Pest megyében viszont gond nélkül megtehetek, ha akarok. Mivel a szakmámban jelenleg elég komoly a versenyhelyzet (mármint munkáltatók a munkavállalókért), ezért azt kell hogy mondjam a munkáltatók komolyan foglalkoznak is a jó feltételek megteremtésével. Nincs okom panaszra.

Mondjuk én az ingatlan árak miatt sem panaszkodtam, szerencsére már a saját lakásunkban élünk amihez még viszonylag jó áron jutottunk. :)

2019. szept. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8

Fura, mert én meg közalkalmazottként biztos, hogy nem élnék Pest megyén kívül..... :D

Múzeumban dolgozok, ezen a területen Pesten van igazából lehetőség, azon kívül mi? Elmehetnék a Bakonytarhonyási tájházba is, csak azzal mire mennék?


#Kérdező

Azt hiszem, meg is válaszoltam a kérdésed fentebb. Találnék munkát máshol is, csak lenne némi minőségbeli különbség. Mondjuk én vagyok olyan szerencsés, hogy nem kell Pesten élnem, be tudok járni. De az agglomerációból semmi pénzért nem költöznék ki.

2019. szept. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok.

Ha a keresetem fixen 160 ezer forint (most mondtam valamit) függetlenül attól, hogy az ország mely táján dolgozom, akkor részemről evidens lenne, hogy nem Budapest környékén próbálok talpon maradni, ahol egy albérletet nem tudok megfizetni ebből. Inkább keresnék egy kisebb-nagyobb vidéki várost, ahol jobb életminőséget és színvonalat lehet fenntartani ennyi pénzből.

2019. szept. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!