Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora fizetéspluszért...

Mekkora fizetéspluszért váltanál munkát?

Figyelt kérdés

Gépészmérnökként (fejlesztő) dolgozom, és munkaváltás terén gondolkozom. Nem minden a pénz, de amíg fiatal vagyok, és tudok az országban mozogni korlátozó dolgok nélkül, addig elég sokat számít a pénz.


Százalékban mekkora pénzért váltanátok állást, vagy milyen fizetési igényt nyújtanátok be egy interjún?


Esetleg, ha mondok egy összeget, és sokallják az interjún, elmondhatom nekik, hogy konkrétan mennyit kapok jelenleg? Így levezetve, hogy szerintem nem mondtam irreális összeget. Amitől még ugyanúgy elküldhetnek, de legalább látják, hogy nem lehúzni akarom őket. Próbálnék az a 10-20% között maradni (amit nem tudom, hogy sok-e).



2019. szept. 19. 17:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20% ert tutira
2019. szept. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Én szoftverfejlesztőként a 3. munkahelyemen vagyok most, az első váltás +50% volt, a 2. +40%. 30% alatt biztosan nem mennék.
2019. szept. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Én így fogaom csinálni ha teljesen megtelik a tököm. Kigondolok egy összeget amivel elégedett lennék, majd a fizetési igény megjelölésekor az összeg fölé írok, mondok valamennyivel. Így közel kerülhetek a célomhoz ha kellek. Ha ennyiért nem, akkor meg én nem megyek.
2019. szept. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
#3 ezt kb. mindenki így csinálja.
2019. szept. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Plusz 30 százalékot kérnék, plusz 20 százalékért váltanék. De a jelenlegi területemben ennyi pénz nincs, ehhez még fejlődni kell.
2019. szept. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
2x ennyiért.
2019. szept. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hogy mennyire érzed jól magad, mivel jár a váltás. Pl. én legutóbb várost is váltottam, így +30% nettóval kapok többet (bruttóban meg mégtöbb, mert nem voltam normálisan bejelentve). De jobb pozícióba is kerültem.


Volt előtte olyan, hogy nem nőtt a fizetésem, csak jobb munkakörülmények miatt váltottam.


Azon ne agyalj, hogy mit gondolnak rólad. Azt az összeget mondd, amivel elégedett lennél és amennyit szerinted ér a munkád. Majd ha nem adják meg, ráérsz gondolkodni, lejjebb adni.

2019. szept. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én villamosmérnök vagyok másfél éve végeztem. Plusz 20%-ért már váltanék (bruttó 130 ezer), de nyilván nem lehet teljesen általánosítani, függ ez sok mindentől. Ez csak egyéni vélemény, de én nem mondanám be konkrétan, hogy mennyit kapok a mostani helyen. Inkább annyit mondanék, hogy amennyit kérek nagyjából hány százalékkal több a jelenleginél. Ez talán "ízlésesebb", de lehet csak én érzem így. Szerencsére nekünk mérnököknek van mozgásterünk ezen a téren, a bértárgyalás valóban betölti a funkcióját. Nem fognak "kidobni" azért mert többre gondoltál mint ők, hanem meg lehet beszélni a dolgot normálisan. Egyébként csak kíváncsiságból, hány év tapasztalatod van és mennyit kapsz/szeretnél kapni?
2019. szept. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne mondd be, mennyit keresel a jelenlegi helyeden. Annyit lehet mondani, hogy alkuképes a fizetési igényed.
2019. szept. 20. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Olyan összegért, amit a jelenlegi anyagi helyzetemben észrevennék érdemben, mint pluszt. +50 eft nettóért elgondolkoznék és sok egyéb körülményt is figyelembe vennék, +80-100 eft-ért már biztosan váltanék. Ez 20-25%-os emelést jelentene jelenleg.
2019. szept. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!