Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten meg lehet élni...

Budapesten meg lehet élni ennyiből normális színvonalon?

Figyelt kérdés

Most tervezünk kivenni egy drágább albérletet (200 + rezsi). Nagyon szép 100 négyzetméteres lakás a belvárosban. Ketten laknánk benne. Én eddig olcsóbban béreltem lakást, de ez most egy jó lehetőség.


Úgy számoltam, hogy a lakással kapcsolatos költségek (albérleti díj, rezsi, internet) levonása után kb 200.000 ft marad a megélhetésre


Saját lakásra nem gyűjtök, mert nem szeretnék hosszútávon itthon maradni. Nincs kutyám, gyerekem, autóm ezzel a pénzre csak magamra kell számolni. Viszont kajára nagyon sokat költök egy hónapban (jó alapanyagok, illetve sokszor házon kívül eszem), így arra van hogy elmegy havi 70-80 is. Eddig nem Budapesten éltem, nem tudom mennyivel drágábbak az árak, mint vidéki nagyvárosban. Nyilván kell venni bérletet, ruhát, meg nem szeretnék hónap végén épp nullára kijönni. Életkoromból fakadóan sokszor van program, buli, esetleg utazás.

Tudom, hogy ez nem kevés pénz, de érdekelnek a tapasztalatok ki hogy jön ki, hátha van valami amire nem gondoltam.


N/25


2019. szept. 23. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Ez így elmebeteg vállalkozás.

Ha jól értem keresel 450 ezret, amiből lakásra kidobnád több, mint a felét? Egyébként is, egyedülálló nőként mi a nyűgért kell neked 100 m2? Hogy szabadidődben takaríthasd?


És szerinted az jó lesz a jövőben, ha most lehúzod a budin az összes pénzedet? Jön 2 év múlva a lovag, szülnéd a gyereket, ő adna 10 milliót a közös lakásba, te meg röhögsz a nagy semmire, hogy lenne, de inkább táncikáltál egy üres hodályban egyedül? Vagy oké, menj külföldre, ahhoz nem kell tőke, önerő? Ingyen utazol?


Add ki a lakás felét és tegyél félre, vagy ha nem akarsz közösködni, akkor vegyél ki 40-50 m2-t a bő feléből és minél többet tegyél félre.



Vagy ha csak az a kérdés, hogy kajára meg bebaszcsizásra elég-e a 200, akkor igen, abból el lehet bulizgatni.

2019. szept. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Albérlet + díjak után 200 ezer elég ergya. Egy főre is, kettőre meg főleg.


Egyáltalán minek 2 emberre 100+ m2 lakás? Bár tény, ekkora lakásra a 200 nem számít soknak, de első körben inkább néznék kisebbet és akkor több pénz maradna zsebben. Nem csak lakás miatt, hanem úgy alapvetően jó az, ha van tartalék,vagy költőpénz és nem csak a kötelezőkre jut.

2019. szept. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: Ha figyelmesen olvastál volna, láthatnád, hogy ketten lakunk benne. Tehát minden költség feleződik, én kb 120 ezerre saccolom rezsivel/fő. 2 elég nagy háló, meg egy nagy közösségi tér van benne, de ez kell ahhoz, hogy pl. ne legyen zavaró ha valamelyikünk párja esetleg szeretne átjönni vagy ilyesmi. Nem kicsi lakás, viszont egy személyre a normális lakások jó helyen kb 160-170től kezdődnek. Így még mindig kevesebbet költök, mintha egyedül laknék.
2019. szept. 23. 20:50
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Jó, te továbbra is csak igazolást vársz arra, hogy ügyes kislány vagy, jó az amit csinálsz. Itt arról van szó, hogy neked ez baromira tetszik most, meg kényelmes. Az igazság viszont továbbra is az, hogy 2 főre egy ekkora lakást fenntartani gazdaságtalan. 4-5 fős családok laknak ekkora lakásban, vagy kisebben, de ők is a jómódúabbak.

Egy vagyon lesz felfűteni télen. De ha nem férsz el a barinőddel egy 50 m2-es 2 szobás lakásban, akkor a te dolgod, szórd a pénzt, élj a mának. Aztán majdcsak tesz alád egy lakást meg egy kocsit valami kani...

2019. szept. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon ostoba, dolog ekkorát bérelni, semmi szükségetek rá, a rezsi is sokkal robb lesz, télen fűteni ia drága, ez a felesleges penszoras netovábbja
2019. szept. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
160 ezerért lehet bérelni szép 2 különnyíló szobás lakásokat. Az csak olcsóbb lenne és több maradna havonta.
2019. szept. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog kijönni a rezsi ennyiből, télen csak a fűtés lesz legalább 50 ezer forint. A belvárosi lakások hagyományosan rosszul szigeteltek, nagy belmagasságúak, irgalmatlan pazarlás a fűtésük.

És akkor még víz, villany, internet (legalább).


A lakás amúgy négyzetméter áron több mint rendben van, csak a ti helyzetetekben nem éri meg. Ha a tulaj okosabb lenne, 100nmen elférne még legalább egy, de akár két háló is, és akkor már lenne értelme kivenni is. Hidd el, azért alacsony a nm ár, mert szar a konstrukció.


Megélhetésre amúgy elég lehet a 200.

2019. szept. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Még csak nem is a pároddal?

Pénzkidobás.

Miért nem veszel ki egy kisebb lakást egyedül/pároddal és spórolsz egy csomót?

2019. szept. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ha van félretett pénzed, akkor sztem rendben van a dolog. Én is hasonló helyzetben vagyok, nem nagyon szoktam hagyni pénzt a hónap végére, de a számlámon van 8 millió, úgyhogy ha valami van, akkor onnan ki tudom pótolni. Mondjuk nem szokott semmi lenni, de így érzem magam biztonságban.
2019. szept. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szóval egy valag pénzért kivennél egy lakást egy random emberrel, és kell a nagy lakás, hogy ne zavarja a random embert a párod........ ahelyett hogy pl. a pároddal vennétek ki egy normálisabb méretű lakást.... #logic


Nekem egyetem alatt a lakhatásom után maradt 40.000 forintom havonta, teljesen jól megvoltam belőle. Nem értem, hogy miért kellene "életkorból fakadóan" szórni a pénzt marhaságokra.


Szintén 25/N

2019. szept. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!