Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire van igény itthon a...

Mennyire van igény itthon a spanyol nyelvre? Mennyire lehet vele elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy kimaxolnám a spanyol nyelvtudásomat. Nyilván angolul is beszélek, de érdekelne, hogy itthon a spanyollal mennyire mehetnék szerintetek, mennyire keresik a munkaadók akármilyen területen.

Előre is köszi a válaszokat💗



2019. szept. 23. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Idegennyelvre mindig szükség lesz tanár ill tolmács szinten is, mindegy hogy angol vagy német. Főleg manapság hogy itthon is már mindenféle nemzetiségű lakosság van. Elképzelhető hogy pár év múlva az itt élő más kultúrájú emberek gyerekei úgy fogják tanulni a spanyolt, mint én annak idején az angolt. Úgyhogy hajrá, tanulj és akár tanárkodhatsz is.


Nem akarok nagyot "mondani", de egyik gyárban elkezdték tömegszámra behozni az ukrán munkásokat, akik nem tudtak magyarul és gyorsan keríteni kellett egy ukránul beszélő tolmácsot, aki nem hivatalos tolmács, de tudott ukránul és csak annyiból állt a munkája hétfőtől péntekig hogy kiadta a munkát meg útbaigazította őket, mindezt havi 400 ezerért.

2019. szept. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Turizmusban folyamatos rá az igény például. Igaziból az angolra is, mert sokat leléptek már külföldre vele, szóval egyre kevesebb tényleg angolul tudó fiatal van itthon.
2019. szept. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ssc be elmehetsz
2019. szept. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
7%
SSCkben nagyon kevés spanyolosra van szükség, mert a fél világ beszél spanyolul.
2019. szept. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es, sajnos nem igaz, kizárólag angolt, max. németet tanítanak sulikban. A fővárosban nyelviskolában el lehet helyezkedni, de ahhoz tanári diploma kell. Hacsak nem anyanyelvi az illető.

Én spanyol nyelvtudással mindig SSC-ben dolgoztam, és mindig emiatt vettek fel. Közgáz diplomával elég nehéz kitűnni a tömegből, de ezzel lehet. A fővárosban elég sok ilyen hirdetés van, engem még most is hívnak néha, pedig már évek óta nem keresek munkát. Vidéken nehezebb, én Székesfehérváron lakom, itt évekig küldözgettem az önéletrajzom, a kutyának sem kellett a spanyol. Sőt, volt, hogy azt mondták, hogy itt nem tudom használni, nem leszek én elégedetlen? Úgyhogy egy idő után már bele sem írtam az önéletrajzomba. Ahova viszont keresnek, oda nem lesz több ezer jelentkező, mint az angolos helyekre. Szerintem érdemes ezzel foglalkozni, bár én pl. nem beszélek túl jól, csak középfokon. Úgyhogy olyan melót, ahol telefonon kell egész nap beszélni, én el sem vállalnék.

2019. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"sajnos nem igaz, kizárólag angolt, max. németet tanítanak sulikban."


Nem erről az országról beszéltem, azt írtam, a fél világ. Ha valamelyik nagy cégnek spanyol support kell, azt valószínűleg nem itt kapja meg legolcsóbban.

2019. szept. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!