Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún kihagyhatom pár...

Állásinterjún kihagyhatom pár hetes munkaviszony megemlítését, ha az önéletrajzba sem írtam bele?

Figyelt kérdés
2019. szept. 24. 06:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Simán.
2019. szept. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki. Nekem van régebbről egy 3 hónapos, egy szélhámos cégnél, ahol be sem voltam jelentve, és a végén haraggal távoztam, nem írom be jó ideje, mert ha felhívják az ottani főnököt (aki már rég becsődöltette, és más néven alapított új céget), akkor utána vitatkozhatnék az ő verziójával. Nem kell ez nekem, az összes többi munkahelyemen elégedettek voltak velem.
2019. szept. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a pár hetes munkaviszony a keresetz állás szempontjából egyáltalán nem jatszik szerepet, akkor én mindenképp kihagynám. Ha szerepet játszik, érdemes megemlíteni. Pl: én dolgoztam tanárként 2 évig, de bele sem írtam az önéletrajzomba, mert nem tanári pályán keresek állást. Viszont ha pl. Valaki laborban dolgozott par hetet, es kutatói állásra pályázik, akkor érdemes megemlíteni, hogy ebben és ebben a laborban szerzett ilyen és ilyen gyakorlatot.
2019. szept. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze
2019. szept. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha az álláskeresésben nem számít felesleges említeni. Nekem nagyon sok féle-fajta munkám volt, nem írom bele mindet az önéletrajzba. Esetleg érdekességképpen megemlítem, hogy ilyet is csináltam, de nem emiatt fognak felvenni.
2019. szept. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az egyik, a legutóbbi releváns, előnyös lenne, ha hosszabb idejű lett volna, nem mindössze 3 hetes. Így magyarázni kellene, ráadásul sajnos egy súlyosabb mulasztás okán ki is rúgtak onnan (ami még soha nem történt velem egyébként).
2019. szept. 24. 09:08
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Simán
2019. szept. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az jutott még eszembe, hogy (ha felvesznek), a TB-s kiskonyvenbemben láthatják majd.
2019. szept. 24. 09:23
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

ha nem ugyanaz a személy nézi a tb kiskönyvedet, mint aki interjúztat, akkor nem fog kiderülni soha. De amúgy annyi interjút és önéletrajzot elolvasnak, hogy kb. nem fog feltűnni a HR-nek, hogy arról nem volt szó az interjún.


Ha meg véletlenül a felvétel után megkérdezik, hogy mi volt az a 3 hetes munkaviszony, mondd, hogy elvállaltál egy munkát, de rájöttél, hogy rosszul döntöttél, ezért gyorsan felmondtál a próbaidő alatt.

2019. szept. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Meton ***** válasza:
Okosan kell átgondolni, miről beszélsz az állásinterjún. Csak olyasmit szabad említeni, ami segít az elhelyezkedésben. Csak a lényeget. Pl kezd úgy, hogy több helyen dolgoztál, többek közt... Hálás lesz érte, ha nem beszélsz felesleges dolgokat, és nem árt, ha az önéletrajzból is kihagyod ezeket. Aztán ha pénzügyi szempontból mégis érdekes, akkor azt már intézed, amikor felvettek. Semmire se fognak emlékezni, ebben biztos lehetsz.
2019. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!