Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyári munka vagy hajózás?

Gyári munka vagy hajózás?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok és már több, mint egy éve dolgozok a helyi gyárban.

Hihetetlenül utálom hisz nem fejlődök semmit, nem ad motivációt és a fizetés siralmas, 150 ezer alatt keresek pedig 3 műszakban dolgozok és inkább nem is mondom mennyire fárasztó főleg az éjszakázás..

Már hónapok óta olvasok a hajós munka témában az interneten.

Lehet ott sem fejlődnék szakmailag, de legalább nem ennyire pocsék lenne a fizetésem és félre is tudnám tenni. Hajópincér tanfolyamra már jelentkeztem szeptember elején.

Mit gondoltok, lépjek?



2019. szept. 26. 10:26
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Csak jelzem, hogy POKOLIAN KEMÉNY meló a hajós pincérkedés!
2019. szept. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, csak ez a két lehetőség van?
2019. szept. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvből mennyire vagy jó? Azt fejleszd nagyon. A hajózás nagyon kemény munka, napi 12-16 órákat simán kell nyomni és főleg az elején nagyon ott kell lenni. Ha fejlődsz, jól beszélsz nyelveket, akkor kerülhetsz jobb pozíciókba, ahol már felelősséged is lehet, igaz a munkaidő nem lesz kevesebb, de nem lesz annyira hajtós, viszont a pénz is több. Ha nincs tartós párkapcsolatod, akkor menj láss világot.
2019. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Első: Mivel utánaolvastam ezért TUDOM, HOGY POKOLIAN KEMÉNY.

Második: Gondolkoztam barista tanfolyamon is, az is tetszik csak eh, félek felmondani mert ugye ez egy biztos munkahely és ha esetleg nem sikerülne..

2019. szept. 26. 11:15
 5/37 A kérdező kommentje:
Harmadik: Ugye angolt tanultam amiből hármasra érettségiztem bár ez nem teljesen mérvadó. Megértem amit mondanak csak sokszor nem tudom kifejezni magam, összerakni a mondatokat.
2019. szept. 26. 11:17
 6/37 anonim ***** válasza:
75%

Nyelv nélkül NE menj!


A barista meg mixer tanfolyamok semmit sem érnek, túl sok a kitermelt ember.


Komolyan!


Sereg? Rendőrség?

2019. szept. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

11:40: Természetesen ráfeküdnék a nyelvre, hogy minél jobban menjen.

Akkor semmilyen tanfolyam nem ér semmit? Ez így kicsit erős kijelentés.

Sereg és a rendőrség sosem vonzott..

2019. szept. 26. 11:53
 8/37 anonim ***** válasza:
85%

7.-re.


SOK, a barista és a mixer. Túl sok.

És sajna nagyon kevés a pofi...bár a legtöbb hely nem is várja el, hiszen van 8-10 koktél az itallapon, oszt' jó napot!

2019. szept. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
91%
Az általad leírt nyelvtudás nem elég. Az érettségin kb az alapfoknak épp hogy megfelelő tudást kérnek. Nem elég érteni, meg is kell tudni szólalni, már csak a munkatársaiddal is hogy tudj kommunikálni. Ha pedig nem nagyon tudsz beszélni, akkor nagyon max csak pohárszedő és mosogató lehetsz, hiába kevered a legjobb koktélt vagy kávét, a megnyerő kommunikáció ugyanúgy a pincéri/barista/mixer munkakör része és ha nem tudsz folyékonyan kommunikálni a vendégekkel nem fognak közéjük engedni. Inkább intenzív nyelvtanulásba tedd a pénzed, mint mixersuliba.
2019. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Ezért kell fejleszteni magunkat, hogy minél jobbak legyünk pl. baristaként. Ott tényleg lehet fejlődni főleg ha szereti is az ember.

Tudom, hogy kevés. Ha úgy lenne akkor tényleg mindent beleadnék, hogy jobban menjen a nyelv, ez természetes, de inkább tanulnék, mint hogy egy gyárban töltsem a napjaim ahol nem is fizetnek meg rendesen pedig többet dolgozunk, mint a legtöbb ember..

2019. szept. 26. 12:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!