Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen pénzből tudnék otthonró...

Milyen pénzből tudnék otthonról elköltözni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves vagyok, és majd kb 19 éves koromban el szeretnék költözni otthonról. Szerintetetek hogyan keressek annyi pénzt, hogy el tudjam tartani magam, meg legfőbbképpen hogy vegyek/béreljek egy tömbházban egy lakást. Gondoltam már arra is, hogy kreálok egy youtube csatornát, mert amúgy is imádok szerkeszteni meg rengeteget tudok beszélni, aztán az egyben szórakozás és talán ha sikeres leszek is lehetne egyben. De valami fixet szeretnék, mert a yt csatornával az a baj, hogy 50-50% arra az esély, hogy sikeres leszek. Legjobban nyáron érek rá, tehát jó lenne valami jól kereső diákmunka, amihez év közben is vissza tudnék menni, nem csak nyáron. Tippek?😅

2019. szept. 28. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lakást egyedül nem fogsz tudni, rendes szakma vagy diploma nélkül főleg nem, csak egy szobát.
2019. szept. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is azt kell megnézned, hogy melyik városban, mennyi egy szoba. Aztán hozzájön a rezsi rád eső része, arra pedig a kaja, ruhák, stb. Ha látod magad előtt a számot, akkor jobban tudsz tervezni. Erre jön még, hogy beköltözéskor kérnek egyben előre kb. 2 havi lakbért kauciónak. Ez az alap amivel számolnod kell.


Ha komolyan gondolod, akkor tanulnod is kell majd pluszban. Olyan munkára van szükséged, ami relative stabil, hiszen, ha nem fizetsz, ugrott a tető a fejed felett. Tehát stabil, rendes megélhetésre kell alapoznod a dolgaidat. 19 évesen elmehetsz dolgozni főállásban és tudsz levelezőn tovább tanulni. Ezt javaslom, ha függetlenedni akarsz, én is ezt csináltam.


A YT nem munka. Néhányan megélnek belőle, de mire felépíted, addigra menni is akarsz. Rendes pénzt ezzel évek alatt felépített csatornával lehet keresni, addig éhenhalsz. Modern gondolkodású vagyok, és nem mondom, hogy ne csináld, de azt igen, hogy ez szerencsejáték és nem biztos megélhetés, elsősorban.


Ha biztosra akarsz menni, akkor stabil angol nyelvtudás és mellé valami szakmai ismeret kell. Ha olyan munkahelyet keresel, ami mellett tanulni is tudsz (tehát nem 12-16 óra pincérkedés éjszaka), akkor ahhoz tudás kell. 19 éves korodra valamit jól meg kell tanulnod. Ezen érdemes gondolkodnod, mi legyen az.


Az angolt azért mondtam, mert jó alap az irodai jellegű munkákhoz. Ezenkívül érdemes pénzügyi alapokat ismerned, hogy tudd, hogyan számolj magadnak, és a téged érdeklőd területeken elgondolkodni. Ha több nyelvet is beszélsz, akkor megnyílik a lehetőség az asszisztensi, recepciós és hasonló munkakörökre. Ha bevállalsz egy OKJ-t, akkor pedig még inkább.


Milyen területek érdekelnek, esetleg milyen irányban képzeled el a jövőd?

2019. szept. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
Normális családokban a szülők segítenek abban, hogy a gyerek ne pucér seggel kezdje a nagy betűs életet, és ne 16 évesen kelljen gyűjteni arra, hogy meg tudjon majd élni.
2019. szept. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
3-as: és a kérdezőnek miért segítség az, hogy kijelented, hogy nem normális családban él? Ez mivel viszi előrébb?
2019. szept. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tescoba mindig kell árufeltöltő
2019. szept. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!