Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb multi cégnél irodán magas, csinos nők dolgoznak?

Figyelt kérdés

Ahol eddig dolgoztam, azokon a helyeken a legtöbb irodista magas (kb. 180 cm és afelett), széparcú, általában vékony, modellalkatú nő volt.

Ti is így látjátok? Miért alakult ez ki?



2019. okt. 2. 17:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Ahol en dolgozom ott egy sincs
2019. okt. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Sztereotípia. Egyébként meg lehetne azt mondani, hogy nekik jobban a génjeikben van a siker.
2019. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
azért,mert válogatnak. Többnyire ilyen helyeken férfiak dolgoznak és a jó hangulat és a morál fenntartása végett direkt jó nőket vesznek fel. Fontosabb mint a tudás. Azt majd megtanulja. Én voltam olyan kiválasztáson.Tiszta gáz :( Nem volt facebook on lecsekkolható több képen vagy régebbi képet küldött,vagy nem volt sehol egész alakos kép róla akkor már dobták is az önéletrajzát. De még mielőtt álszentek lennénk a HR -es kisasszonyok is hasonló módon működnek. Úgy dobálják a nem jó fickók önéletrajzát a kukába mint a szél. Pár éve már mondjuk jobban átnézik a fontosabb vagy nagyon hiányos posztoknál a jelentkezőket és nem nagyon merik megcsinálni a HR -nél az ilyet. Viszont az irodai melóknál a nőket többnyire válogatják.
2019. okt. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Ez hülyeség, mindenféle nők dolgoznak ilyen helyeken, átlagosak és teltebb és/vagy kevésbé dekoratívak is. Legfeljebb egy multinál dolgozó nő jobban odafigyel a külsejére (smink, fodrász, sportolás, öltözködés stb.), mint pl. egy gyári munkás vagy mekis dolgozó, ezért szembetűnő a kontraszt.
2019. okt. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
kedves előző. Én a b-betűs nagynevű multi egyik gyártelepén vettem észre azt,hogy egyszerűen nincs rossz csaj (se a soron se a minőségbiztosításon,se az irodán). De egy sem. 30-35 nél idősebb lány se volt igazán. A legkevésbé szép is egy jó 4-es volt 5 -ből. Amennyire beszélgettem róla ott -bár nincs kimondva- van szelektálás abban a munkakörben is.
2019. okt. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Én az I-vel kezdődő hárombetűs multiban jártam több városban is interjúkon, azért írtam azt, amit. Vannak idősebbek, kevésbé szép arcúak, ducik stb., nem csak modellek. De valóban sok szép lány is van ilyen helyeken, lásd az előző kommentemet.
2019. okt. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Hát nálunk az igazgató asszisztense és a recepciós lány sem egy szépség. Ráadásul ésszel sincsenek nagyon megáldva.

Az irodában dolgozó nőkről ne is beszéljünk.

Pedig neves multi.

2019. okt. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
10%

Nalunk is hulladék minden irodista nő!

Örúlj neki hogy ilyen nőket nézegethetsz grátisz

2019. okt. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi minket férfiakat is így választanak ki, csapatos interjún voltam fejlesztőmérnöki állás, a srác késett 82 percet, lemaradt a szakmai kérdésekről, de a maradék 3 órát végigmosolyogta.


Végül öt választották és kiemelték, milyen jó válaszokat adott, egy példát is mondott az interjú levezénylője, hogy azzal a válasszal sok szakmabelit megszégyenített, közben meg lekéste azt a részt.

Viszont 2 héttel később a cég újságjában jól mutatott az év dolgozójaként.


---


Volt már olyan is, hogy utaztam 2*180km-ert, bementem interjúra és közölték, hogy a fényképen jobban nézek ki, 2-3 perc kérdezgetés, hol végeztem, hol dolgoztam, stb. majd értesítjük...


---


Ránézésre ön túl fiatal, nem egymást keressük, mellesleg akkor 35 voltam és ezért kocsikáztam 130km-ert.

2019. okt. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%
Úgy látszik, egy párhuzamos univerzumban élünk akkor.
2019. okt. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!