Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a cég nem fizeti ki a...

Ha a cég nem fizeti ki a túlórákat, szabadnapban sem engedi kiváltani, akkor kötelezhet arra, hogy rendszeresen tovább maradjon a dolgozó?

Figyelt kérdés
Tehát a dolgozónak kötelessége tovább dolgozni 8 óránál akkor is, ha se pénzt nem lát a túlórából, se lecsúsztatást? Bejelentett munkáról van szó.

2019. okt. 5. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Neked igen. Normális embereknek nem.
2019. okt. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
és ki az a hülye aki maradna a fenti esetben?
2019. okt. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem
2019. okt. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Akinek van esze az ledobbant ilyen helyről.
2019. okt. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Igen mesékkel bepróbálkozik hogy maradj mert kirúg vagy hazudja hogy joga van ehhez különben is a gyár a tietek magatoknak építitek ....
2019. okt. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Ha nem tetszik, mehetsz a közmunkába, a semmibe...
2019. okt. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A jogszabályi keretek között kötelezhet rá.


A két dolgot külön kezeld. Ha nem fizeti a túlórát és szabadidőt sem biztosít helyette, akkor panaszt tehetsz a kormányhivatalokban található munkaügyi hatóságoknál.

Egy ellenőrzés által rögtön visszamenőleg rendezni fogja, vagy biztosítja helyette a szabadidőt.


Amit sokan nem képesek felfogni: Attól, hogy valamelyik fél szabályt szeg, nem hatalmazza fel a másik felet arra, hogy Ő is megteheti a maga részéről. Ez meddő dolog (bár jól esne az ember lelkének, az biztos).


Tudom, mert volt munkaügyi perem, és nagyon sokat számított, hogy én mindig, minden szempontból teljesítettem a kötelezettségem attól függetlenül, hogy a munkáltató nem. Nagyon sokat nyomott a latban. Borítékolható volt a munkáltató vesztesége.

2019. okt. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kötelezhet, de kirúghat.
2019. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Így van, nem kötelezhet de kirúghat érte. Sajnos a cégek szeretnek ezzel visszaélni, hiszen sok munkavállaló nincs tisztában a jogaival illetve a kirúgástól félve inkább belemegy ebbe a ki nem fizetendő játszmába. Én úgy tudom, hogy az ilyen helyeken a jelenléti ívet szándékosan a valóságtól eltérően vezetik: pl. minden napra 8:00-16:30-at kell beírni, így nem tudja őket senki visszaellenőrizni.

Én nemrég voltam egy állásinterjún, nekem is hasonló feltételeket ajánlottak: "rugalmas a munkaidő (9-15 között mindenképp bent kell lenni)", de ha sok a munka, akkor akár késő estig bent kell maradni, sőt előfordulhat, hogy szombaton is be kell menni besegíteni más munkában - ezt ők csapatépítőként kezelik- , természetesen csak a heti 40 órát fizetik, semmi mást. Akárhogy is számolom, nem lehet ennyit lecsúsztatni, így nem vállaltam. Nyilván ez a konstrukció csak a vállalatnak előnyös, illetve a tulajdonosoknak, vezetőknek, hiszen az így megtakarított összegeket maguk között tudják szétosztani.

2019. okt. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Olyan nincs, hogy nem fizetnek tulorat, nem engednek szabadsagot kivenni.

Ez a baj ezzel az orszaggal, CSICSKAK a munkavallalok. Minek kell gyereket csinalni annak aki ilyen munkakra kenyszerul? Akinek meg nincs az miert dolgozik olyan helyen Europa kozepen, ahol nincsenek alapveto jogai amik jarnak neki torveny szerint??? MIERT KELL ILYEN HELYEN DOLGOZNI???

2019. nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!