Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire érdemes rákérdezni...

Mire érdemes rákérdezni iskolaszövetkezeteknél, hogy például fizetésnél ne érjen minket meglepetés? (Diákmunka)

Figyelt kérdés
Több helyről hallottam, hogy az első időszakban annyi órát kell teljesíteni, ami iskola mellett szinte lehetetlen, vagy azt hogy szeretnek mindenért levonni.

2019. okt. 6. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Aláírsz egy szerződést te jóképességű, olvasd el mi van benne.
2019. okt. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el mi van benne.


Pár éve még 1000 forintot vontak le az iskolaszövetkezetbe való belépésért + a bruttóból csak a 15% szja-t vonták. (Ha kerestél bruttóban 1000 forintot, abból 850-et kaptál meg.)


A legtöbb helyen ahol kérnek heti minimum órát, általában 20 órát kérnek. Ha nem a szülővárosodban sulizol, akkor nem kell minden hétvégén hazamenni a családhoz.

2019. okt. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"vagy azt hogy szeretnek mindenért levonni."


Szerintem ezt olyan tájékozatlan fiatalok mondják akik nincsenek tisztában a bruttó-nettó bér fogalmával.

2019. okt. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Évekig diákmunkákat csináltam, sose vontak le semmit csak az szja-t.
2019. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk bele volt írva a szerződésbe, hogy ha nem jelensz meg dolgozni és ezt nem jelezted 24 órával előtte akkor levonnak nettó 5 ezret. Ez volt 6 éve. Azóta lehet emelkedett az összeg.
2019. okt. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!