Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így van esélyem még elhelyezke...

Így van esélyem még elhelyezkedni a szakmában vagy felejtős?

Figyelt kérdés
Elvégeztem a mérnökinformatikus BSc-t idén, de nem helyezkedtem el, és legalább 3-4 évig nem is tervezek, mert közben egy másik BSc-t is csinálok vidéken, ami egyébként elég távol áll az informatikától (humán vonal). Ez csupán nagyon érdekelt és érdekel is, azért jelentkeztem és tervezem elvégezni. Viszont ha már megvan az infós diploma, lehet hogy pár évig mégis csak dolgoznék a szakmában, hogy valami pénzt is tudjak rendes munkával keresni. Persze mindezt csak miután végeztem vidéken. Az életrajzban ez nagyon szemet szúró, érdemes bekamuzni valamit, vagy vállaljam fel hogy 3 évig “semmit sem csináltam”? Vagy így felejtsem el, hogy akárhová is felvesznek infósnak? (Multi kizárva, ahhoz amúgy sem akarok menni.)

2019. okt. 8. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha értesz valamihez nem baj
2019. okt. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Csinálj egy értelmes hobbi projektet legalább! 3 év sok az IT-ban.
2019. okt. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

2.-nál a pont!


IT esetében 3 év, az pokolian sok. Nem lehet/nagyon nehéz behozni.

2019. okt. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg simán dolgozhatsz később is.


Persze vannak dolgok amik most nagyon pörögnek, pár év alatt sokat változnak.

Más meg évtizedek óta ugyanaz.

2019. okt. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kemény a bölcsész kar, hogy részmunkaidőben, vagy kötetlen munkaidőben, vagy nyári munkában, vagy sehogy sem tudsz mellette a szakmában dolgozni?
2019. okt. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Egy nonprofit társaságnak vállalj hobbi projektet, amivel melegen tartod a tudásodat.
2019. okt. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hobbi van: bolg-szerű weboldalt csináltam/csinálok PHP-val (vagy valamilyen JavaScript környezettel). Eddig csak egyet csináltam mert most semmi időm nincs rá. Igazából ennél több soha nem is érdekelt, nem szeretem a nagyobb projekteket vagy részfeladatokat mert én szeretek csinálni mindent úgy ahogy azt én jónak érzem (ezért is zártam ki a munkát multinál).

Esetleg nyáron lenne időm munkába állni a szakmában (frontembere webfejlesztés vagy esetleg szoftverfejlesztés), de ha közlöm nyár elején, hogy szeptembertől “bye-bye”, akkor nem hiszem hogy szóba állnak velem. Valamint először gyakornoknak mehetnék, vagy próbaidőre alacsonyabb bérért, és mire előrébb léphetnék, addigra én már nem is dolgoznék ott. Csak ez a baj a nyári melóval, kerestem de nem találtam, ezekbe a gondokba ütköztem. Ráadásul csomó helyen junior pozíciókra elvárnak X év tapasztalatot...

2019. okt. 9. 19:12
 8/8 A kérdező kommentje:
frontend webfejlesztés*
2019. okt. 9. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!