Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikusként az ember...

Informatikusként az ember pályája elején háromnegyed évente - évente mennyire van rendben munkahelyet váltanui?

Figyelt kérdés

2019. okt. 9. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Akkor váltasz munkahelyet, amikor akarsz.
2019. okt. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha felfele mesz rendben van
2019. okt. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez kicsit sűrű lenne. 2-3 év már inkább oké.
2019. okt. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minimum két-három, de inkább négy-öt évente szoktak.
2019. okt. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha az első két helyről továbbállsz egy év után, az még ok. De a harmadiknál már kellene pár évet maradni, hogy ne könyveljenek el jobhoppernek.
2019. okt. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

1 év komolyabb helyen kis túlzással arra elég, hogy épp csak belerázódj és talán termelsz már egy kis hasznot is.

Persze gyakornoki meló az más, ott oké a rövidebb időszak.


(szakmában dolgozom, én is váltottam már többször)

2019. okt. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


"Egy kanadai munkaerő-konzultációs cég, a Robert Half kifejezetten a tech-állásokra koncentráltan is végzett egy hasonló felmérést, melyből kiderül, hogy a legnagyobb hibák, melyet egy interjún elkövethet egy potenciális IT-s. Ugyanez a tanulmány egyébként kitér arra is, hogy melyek a legnagyobb visszautasító indokok, melyekkel egy menedzser akkor találkozik, ha egy önéletrajzot tekint át:

Top 1: Túl gyakori munkahely-váltás (43%)"


Ha ilyen gyakran váltasz, mint amit a kérdésben írtál, akkor könnyen azt hiszik, hogy vannak veled bajok és biztos azért váltasz ilyen gyakran. Tudom felgyorsult világban élünk, de valójában a 1,5-3 évenkénti váltás számít a gyakorinak, nem pedig ez a ritka és a háromnegyed év-év a gyakori. Ez utóbbi már a túl gyakori.

2019. okt. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!