Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az IT szektorban szeretném...

Ha az IT szektorban szeretném magamat továbbképezni, melyik területét érdemes elkezdeni, amivel már juniorként is tisztességes fizetést lehet hazavinni?

Figyelt kérdés
A mostani fizetésem 280 nettó egy multinál, de annyira nem áll hozzám közel, hogy inkább az informatikán belül akarnék elhelyezkedni. Talán a rendszergazdai/üzemeltetési feladatok állnak hozzám a legközelebb, de a webmester is jónak tűnik, csak nem tudom, hogy ezekből fizetésben mennyit lehetne kihozni, a jelenlegi bérem alá nem akarnék menni, sőt, később az lenne a cél, hogy ennek a 2-3-szorosát keressem. (Amúgy 30-as nő vagyok, van két gyerekem, gondolom ez nem lesz előny az állásinterjúkon.)

2019. okt. 9. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Java, JavaScript vagy Python fejlesztőként tudsz jelentősebben több pénzt keresni, de inkább az a kérdés, mihez értesz? A junior pozíció is legalább egy szakirányú vagy rokon területű Bsc-s tudását feltételezi.
2019. okt. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kezdőfizetés szerintem sehol nem lesz több, mint a 280. Network üzemeltetésben az igazi guruk keresnek kétszerennyit, CCNP és hasonló szintű minősítéssel. Hogy állsz most?


Az mindegy, van-e gyereked. Az a lényeg, milyen gyorsan vagy hajlandó és milyen gyorsan tudsz tanulni.

2019. okt. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Talán a rendszergazdai/üzemeltetési feladatok állnak hozzám a legközelebb, de a webmester is jónak tűnik, csak nem tudom, hogy ezekből fizetésben mennyit lehetne kihozni, a jelenlegi bérem alá nem akarnék menni, "


Kezdőként nyilván kevesebbet keresnél, mint most. Főleg szakirányú végzettség és tapasztalat nélkül. Az üzemeltetés és webmester(Egyáltalán mit értesz ez alatt? Mert ilyen pozíció nincs, csak ezer éves okj megnevezés) pedig nem a legjobban fizetett része a szektornak. Tipikusan a developer, analyst, manager, system engineer, stb keres a legjobban.


"Amúgy 30-as nő vagyok, van két gyerekem, gondolom ez nem lesz előny az állásinterjúkon."


Ez tévedés. Jelenleg akkora férfi többlet van, hogy rengeteg cég hirdet külön képzést, programot nőknek ingyen. Nekem is könnyített felvételi tesztet kellett készítenem a női jelölteknek, mert tarthatatlan, hogy a munkahelyek olyanok, mint egy fiúiskola.

2019. okt. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, persze, kezdőként a semmire én sem várnék el 280-at, szóval lehet, hogy ez irreális, de úgy gondolom, az informatika világában talán könnyebb elérni a 400-500 ezres fizetést később, mint a mulis munkákkal. (Egyébként még beszélek angolul felsőfokon, és németül középfokon, jelenleg ebből élek multinál, talán ez az, ami miatt megkérhetném kezdőként a 280-at, de javítsatok ki, ha tévedek.)


[link]


Erre gondoltam, mint webmester, de igazából a windows és linux szerver jobban érdekel. Most még nem tartok sehol, csak azt nézegetem, mibe érdemes belevágni.


Azt jó tudni, hogy nőként is van esélyem ebben a szakmában, köszönöm a válaszokat.

2019. okt. 10. 19:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt a webmester tanfolyamot nem ajánlom. Hasonlót végeztem, de semmi haszna.
2019. okt. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez nekem is csak a harmadik helyen lett volna, a Linux és Windows rendszerüzemeltetést érdekesebbnek találtam. Meg persze tudom, egy tanfolyam önmagában nem sokat ér, az is fontos, hogy szerepelsz az interjún, hogy adod el magad, hogy az adott munkahelyen mennyi lehetőség van fejlődni, és hogy egyáltalán én mennyire vagy képes fejlődni. Az érdekelt főleg a kérdés kiírásánál, hogy melyik területben mennyi lehetőség van.
2019. okt. 10. 19:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha még aktuális, tudom ajánlani a fizetések pont hu oldalt. én is onnan szoktam tájékozódni :)

2021. dec. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!