Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közmunka végeztével a (munkasz...

Közmunka végeztével a (munkaszerződés) "leszámoló papír" hiányzik. Így elveszett az 5 év közmunkám, mint nyugdíjjogosultsághoz teljesített idő?

Figyelt kérdés
Ugye a közmunka határozott idejű, és hosszabbítgatják időről-időre. Miután ez az idő lejár, kap minden közmunkás egy "leszámoló" papírt, amin rajta van, hogy a szerződéskötéskor aláírt időt teljesítette. Nekem ez hiányzik, több szerződésről is, mert a koordinátorom, nem hozta el (jó munkaerő volt). Így hogy fogom tudni igazolni, hogy meg volt azaz 5 év? Vagy lehet mással is igazolni? 5 évről van szó, elég nagy idő...

2019. okt. 10. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ügyfélkapun lekéred a bejelentéseid
2019. okt. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A NAV felé történő bejelentés nem "tűnik" el. Tehát - elméletileg - ma már nem hiányozhat a szolgálati idődből.

Egyébként bármilyen irattal igazolható, ha pedig semmi adat nem lesz arról az időről, akkor két tanú is igazolhatja, akik akkor Veled ott dolgoztak.


Ügyfélkapun keresztül tudod ellenőrizni a bejelentést.

2019. okt. 11. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%
Nekem egyszer egy komplett program papírja maradt ki, nem kaptam meg, így amikor végleg eljöttem onnan és akkor sem kaptam meg, kisebbik rosszt választva inkább egyenesen a mák-hoz mentem be, meg is lettek a papírok, elnézést kérve kaptam meg. Ez az időszak az ügyfélkapun se látszódott, az egy külön kör volt, de azt is rendeztem.
2019. okt. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!