Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vegyészmérnöki BSc után...

Vegyészmérnöki BSc után anyagmérnöki vagy gépészmérnöki MSc éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Elhelyezkedés és fizetés szempontjából érdekelne elsősorban. Mint tudomány mindkettő érdekel, nagyon jó tanuló is vagyok, szorgalmas, úgyhogy nem lenne gond a hiányzó tárgyak pótlásával.

Most, hogy voltunk üzemlátogatáson, eléggé elszomorító, hogy egy végzett vegyészmérnök Msc-s csak 340-et keres bruttó...ráadásul nagyon sok van belőlük. És az egyetemünkről most vannak tömeges felmondások, nem is maradnának jó tanárok tanítani msc-n, úgyhogy mindenképpen Miskolcra szeretnék menni.

Az anyagmérnöki van első helyen, de igazából megoszlanak a vélemények. Nincsen anyagmérnöki ismerősöm, így csak a neteről tájékozódtam. A források több mint fele azt állítja, hogy nagyon keresett szak, ahol sose végeznek annyian, amennyi szakemberre szükség van, még a győri cégek is jobban szeretik a miskolci diolomát, mint a győrit, és hogy az az öntészeti szakirány nagyon keresett amúgy is. A miskolci Műszaki Anyagtudományi Kar honlapján a kis videóban pedig az van, hogy az anyagmérnökök 600 ezreket keresnek. Viszont a források/emberek kis része azt állította, hogy megbánta, hogy ide jött és elvégezte, mert a munkáltatók azt se tudják, hogy ezt eszik vagy isszák, meg hogy már az anyagmérnöki gyakorlatilag be lett építve a gépész- és vegyészmérnök tantervbe...Szóval nem értem.


A lényeg, hogy ez után a vegyészmérnöki után mindenképpen tovább szeretnék fejlődni és feljebbi szintre jutni, amivel nagyon jól el lehet helyezkedni.


Mit tanácsoltok?



2019. okt. 12. 14:06
1 2
 1/12 anonim válasza:

Nyilván ez változó, hogy ki hol mennyit keres, de 3 perc google kereséssel találtam egy sima analitikus állást ami 410ezer bruttót ígér, ráadásul csak bscvel.

[link]


Nem hiszem, hogy annyira borzasztó a helyzet mint amennyire leírtad..


(egy vegyészmérnök hallgató)

2019. okt. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Oké, de az Peste, ahol a BME-sek előnyt élveznek és élveztek mindig is. Itt csak a helyi gyárakat és cégeket istenítik, ahol nem olyan jó a fizetés vegyészmérnökként, pont ezért akarok valami biztosan jobbat.
2019. okt. 13. 07:01
 3/12 anonim ***** válasza:
Felvi.hu, szakleírásokban a végzés utáni kilátások fület érdemes megnézni. Van statisztika szerinti fizetés majdnem minden szak esetében. Jó pár műszaki szakkal képben vagyok kb reális az. Érdemes még a mennyitkereselponthu oldalon is körbenéz a beszámolók között. Amúgy a gépész valóban jobb.
2019. okt. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az egyetemek ajánlóira nem hallgatnék, csak promóció sztem és semmi màs.
2019. okt. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, szoktam nézni azt a fület, csak kíváncsi vagyok, mennyire reális. Mert pl. az anyagmérnöki msc-hez bruttó 420 körülit ír, ugyanígy a kohómérnökihez is, viszont vegyészmérnök msc-hez ,,csak" bruttó 360 körüli ez az érték, míg a gépészmérnököknek már 400-500 közötti.

Ehhez képest a Borsodchem pl. bruttó 340et ad egy pályakezdő vegyészmérnöknek, ami elég szomorú.

2019. okt. 14. 10:00
 6/12 anonim ***** válasza:
Nagyjából reális. Plusz ezekhez vedd hozzá, az álláslehetőségek számát is. Nézd meg, hogy mennyi álláshirdetés van egy gépész címszóra vagy egy vegyész/anyag mérnökre.
2019. okt. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Van olyan óránk most is (vegyészmérnökin), hogy szerkezeti anyagok, itt tanulunk mindenféle fémnek, ötvözetnek az állapotábráját, a hegesztésről, szerszámacélokról, stb, melyik gamma-mező szűkítés/tágítás, ilyenek...és ugye elsősorban azt gondolnánk, hogy mivel ez anyagtudomány és anyagismeret, ezért az anyagmérnökök dolga lenne ez, viszont éna gépészmérnök msc tematikájába is belenéztem, ahol van külön anyagtechnológiai és hegesztéstechnológiai, szerszámgépészeti, vegyipari gépészeti stb szakirány, szóval ezt a gépészmérnökök is tanulják, mindamellett, hogy még sokkal több és komolyan tárgyuk is van. Tehát ha összeteszünk egy anyagmérnök msc-s órarendet egy gépészmérnök msc-ssel, akkor míg az előbbinek csak heti 2 napon vannak órái, addig a másiknak ez heti 4-5 nap, mert olyan sok órájuk van, ráadásul a követelményrendszer is fent van: majdnem az összes órára ilyen 60%-ban kötelező bejárni, beadandó, gyakorlat, gyakorlati szóbeli vizsga, év végi szóbeli vizsga, beugró, stb, míg az anyagmérnököket nem kínozzák ilyenekkel...nem vagyok mazochisha, nem kínozni akarom magam a több tárggyal, de ez alapján nekem akkor is egy sokkal komolyabb szaknak tűnik az gépészmérnöki msc, mint egy anyagmérnöki.
2019. okt. 14. 10:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyébként nem kell meglepődni.


Vidéken építészmérnök ismerőseim akik nem kivitelezésben dolgoznak, hanem terveznek, ilyen havi 150-ért terveznek.

Szóval nagy a szórás.

2019. okt. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az álláslehetőségek száma: gépészmérnök > vegyészmérnök > anyagmérnök.

Ráadásul ahova anyagmérnököt keresnek elsősorban, oda zárójelben oda van írva, hogy gépészmérnök is jó, fordítva viszont nincs így. A vegyészmérnököket meg egyes helyeken sima vegyészek, meg egyéb mérnökök is helyettesíthetnek.


Igazából a szomorú az, hogy ez a szak tanít kémiát, vegyészetet és sok műszaki dolgot is, viszont a műszaki dolgokban egy gépész-, villamosmérnök mindig is jobb lesz. Pl. imádom a folyamatirányítást, viszont közölték velünk, hogy mi ezt csak úgy tanuljuk, hogy nagyjából rálássunk, de ezt úgyis egy villamosmérnök fogja irányítani, a mi feladatunk csak az, hogy elmondjuk, mi történt, mi megy rosszul... a vegyipari gépeket se mi fogjuk tervezni, hiába tanulunk róluk 3 féléven keresztül, van beadandó, rengeteg számítás, elmélet, mert arra meg ott a vegyipari gépész (vagy akármilyen gépésmérnök). Úgyh maradnak az olyan munkakörök, mint az operátor, laborvezető, minőségügyi ellenőr...de ebben nincs semmi mérnökösdi úgymond, mert nem mi vagyunk, akik a fő tervező-fejlesztő-kutató munkát végzik...

2019. okt. 14. 10:16
 10/12 A kérdező kommentje:
Az építészmérnökökről már egy ideje nem sok jót hallani, szegényeknek..
2019. okt. 14. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!