Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikusok körében milyen...

Informatikusok körében milyen munkarend a jellemző? Túlóra gyakran szokott lenni? Fizetik? Lehet végezni 5 előtt a munkával jó helyeken?

Figyelt kérdés

Most állok továbbtanulás előtt. Gépészmérnök, villamosmérnök és mérnök informatikus közt gondolkodom.

Sok mérnök ismerősöm van. Főként fejlesztésben dolgoznak Budapesten. Arról számoltak be szinte kivétel nélkül, hogy rugalmas munkarendben dolgoznak, így egyes napokon többet töltenek bent, de azt lecsúszhatják máskor, tehát átlagában napi 8 órát dolgoznak. Egyesek, kisebb cégeknél még 8 órát sem dolgoznak átlagban, náluk nincs a ben töltött idő komolyan nyomon követve. Emellett mind megtehetik/nék, hogy reggel már korán, akár 7-re bemennek és így délután 4-re már végeznek is. Nekem ez nagyon tetszik, örülnék, ha így dolgozhatnék. Szívesen bemennék korábban, hogy délután időben végezzek. Ismerek olyan pénzügyeseket, akik arról számoltak be, hogy sokat kell túlórázniuk, amit ráadásul ki sem fizetnek. Ők fixen 9-re járnak és így egyáltalán nem jellemző, hogy 6 előtt végeznének, de inkább később szoktak. Ők budapesti multiknál dolgoznak.

Informatikus ismerőseim sajnos nincsenek. Szívesen tanulnék annak, de nem tudom, hogy náluk mi a jellemző ilyen szempontból. Félek tőle, hogy náluk is jellemző az, ami a pénzügyes, gazdaságis ismerőseimnél.


Mik a tapasztalataitok ez ügyben? Informatikusként tudnék úgy dolgozni, hogy korábban kezdek és délután időben végzek? (És ha vannak is ilyen munkahelyek, azok nem fizetnek rosszabbul?)



2019. okt. 13. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Én reggel 7re járok, fél 5kor meg már le is szoktam lépni. Egyébként totál rugalmas, holnap pl csak 11re fogok bemenni, mert orvoshoz kell mennem, nyilván tovább is maradok majd. Van home office lehetőség is, szóvla tök jó.


Túlóra nem jellemző, három év alatt egyszer voltam benn szombaton, akkor is csak azért mert az egyik kollega elszúrt valamit.

2019. okt. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Túlóra van. De akkor lépek le amikor akarok, ha éppen más dolgom van. Egy a fontos, hogy a munkák amik nálam vannak határidőre elkészüljenek.
2019. okt. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Informatikus mi? Hol?

Egyik ismerősöm informatika tanár, neki az órarend, a tanterv, a dolgozatok és a beadandók szabják meg, hogy mikor hogy mennyit dolgozik.

Másik ismerősöm java fejlesztő, totál rugalmas munkarenddel.

Harmadik is fejlesztő, neki kötelezően 8-16-ig van a munkaidő, mert ügyfelek vannak akikkel kommunikálni kell.

Negyedik szintén, ő afféle szabadúszóként tevékenykedik, magának osztja be, hogy mennyit és mikor dolgozik.

Ötödik ugyan még csak gyakornok ugyan, de informatikus pozícióban, neki belépőkártyával nézik, hogy x órakor bent kell lennie, és legalább y óráig muszáj ott lennie.

Én is informatikus vagyok, nekem nagyjából 8-16 a munkaidőm, de a kutya se nézi, ajánlott nagyságrendileg ebben az idősávban bent lenni, de lehet "csúszkálni" (pl 6-14 vagy 11-19, stb), annyit várnak hogy határidőre legyen kész a feladat.


Szóval a válasz: igen, lehet ilyet, ha olyan jellegű informatikus vagy, és olyan konkrét munkahelyet találsz, ahol ez belefér.

2019. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
9-17:30
2019. okt. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!