Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan cégről, ahol ha egy csapatot díjjal és pénzzel támogatnak a gyakornokok nem kapnak semmit?

Figyelt kérdés

A főállású dolgozók 6 számjegyű összeget kaptak, mert a csapatunk elnyert egy fontos díjat amit évente osztanak. Nagy átadás, dícséret a vezérigazgatótól mindenki felé stb. A gyakornokok azonban iskolaszövetkezeten keresztül kapnak fizetést, így hiába mondták, hogy mi is kapunk nem lett belőle semmi. Rákérdeztem akkor is mellébeszélés volt.

Több mint egy éve dolgozom itt és mióta ez megtörtént sokkal rosszabb érzés bejárni. Ugyanúgy dolgoztam én is a projekten, nyilván a legszarabb munkákat adják nekem ráadásul és ennyit sem kapok. Ha pl. csak felét kapom akkor is boldog lettem volna, de semmi. Lehet, hogy ez csak nekem esett ennyire rosszul de gondolkozom azon, hogy kilépek és keresek másik gyakornoki melót, ahol talán egy fokkal jobban megbecsülnek. Vagy ilyen nincs?



2019. okt. 14. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Válthatsz nyugodtan, de máshol se adnak gyakornoknak a szerződésben szereplő fizetésén felül semmit. Kölcsönzött munkaerő vagy, nem a cég saját alkalmazottja, nekik benne van a szerződésben ez prémiumként vagy jutalomként, a tiédben nincs vagyis nem tartoznak semmivel az alap fizetéseden felül.


Másfelől te bármikor otthagyhatod a melót felmondási idő nélkül, nem évi X nap szabid van, nem vonnak a fizudból ha nem jön ki a heti 40 óra stb. Gyakornokként nyilván a szarabb dolgokat kapod, a pepecselősebb vagy adminisztratív dolgokat, nem az érdekesebb szakmai feladatokat adják olyannak akinek alig van tapasztalata.


Szívás, de ez megy máshol is a diákokkal, legalább nem kávét főzetnek meg fénymásoltatnak gyakornoki meló alatt hanem projekten dolgozhatsz. Vigasztaljon ha főállású leszel ugyanúgy a gyakornokra bízhatod azokat a dolgokat amiket a hátad közepére se kívánsz.

2019. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, valahol érthető, hogy a jutalmat csak a cég bejelentett dolgozói kapják, hiszen ők a cég emberei. Te gyakornokként csak "kisegítő" vagy, vagyis nem vagy a cég embere. Így hiába dolgoztál a projekten te nem vagy része az egésznek.

Gyanítom, hogy a takarítónő, portás vagy a küldömc sem kapott jutalmat, pedig ők is ott voltak.

Tudom, hogy fáj, meg emberségből talán adhattak volna, de hivatalosan neked mint gyakornoknak nem jár.

Ez mindenhol így van.

2019. okt. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom hogy a ceg végtelenül korrekt
2019. okt. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Ilyen helyre be nem tenném a lábam. Csak azért mert valaki most kezdi, attól még érdemel valamilyen normális juttatást. Máskülönben hogy várják el, hogy később netán visszajöjjön főállásra, főleg ha jó munkaerő?
2019. okt. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Napi kamu kérdés.


Egyérszt mi az a 6 számjegyű összeg? Az lehet 990.000 Ft is meg 100.000 is. Azért nem mindegy.


Másrészt vegyesek az érzéseim, mert gyakornok függő. Van olyan, magam is olyan voltam, aki gyakornokként is aktívan részt vett a dolgokban és azt érezterm, többet érdemlek. Másrészt sok gyakornok csak úgy van, nem tesz sokat, így érthető, hogy nem is honorálják.

2019. okt. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"Ilyen helyre be nem tenném a lábam. Csak azért mert valaki most kezdi, attól még érdemel valamilyen normális juttatást." - Azért más egy diák aki meg meg se szerezte a papírt meg más egy pályakezdő aki ténylegesen a cég alkalmazottja. Jó esetben a diák kap egy normális órabért, de egyáltalán nem jár neki a juttatás mert besegített olyanba amin mások heteken keresztül keményen dolgoztak ő meg a kevésbé szakmai dolgokat csinálgatta.
2019. okt. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez sajnos így működik, én is így jártam gyakornokként. Volt 1-2 ismerősöm, akik gyakornokként is kaptak bónuszt, de ezt sajnos nem nagyon lehet tudni 1-1 cégről előre, hogy adnak-e majd, vagy sem.


Fejezd be mielőbb az iskolát, hogy kitörhess a gyakornoki béklyóból, aztán majd emlékezz erre amikor könyörögnek, hogy maradj ott teljes állásban.

2019. okt. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!