Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most végzett mérnökként...

Most végzett mérnökként dolgozom egy cégben relatíve olcsó pénzért. Kaptam egy jobb ajánlatot. Ti váltanátok a helyemben, ha még csak 3 hónapot voltatok az első cégben?

Figyelt kérdés

A mostani munkahelyemen az emberek valójában korrektek velem, de az egyik hátrány a fizetés, a másik meg, hogy ez a cég mérnököket bérel más cégeknek, szóval bárhova tesz, csak extern dolgozó lennék ott.


Áprilisig viszont olyan munkát adtak, aminek köze sincs a konstruktőri szakmához, amit kitanultam. Azt ígérik, hogy áprilistól találnak nekem valami mást, és egy év múlva a fizetésem is átgondolják.


Ebben szemben az új ajánlat:

Nem sokkal (bruttó 150€-val), de több fizetést kínálnak. Törzstagja lehetnék a cégnek, és ami szintén előny, hogy CAD modellezéssel foglalkozhatnék.


Valójában sok szempontból lenne előnyösebb átlépnem, de van bennem egy olyan, hogy még csak 3 hónapja vagyok az aktuális munkahelyemen, és úgy érzem, hátat fordítanék nekik annak ellenére, hogy ők adtak munkalehetőséget rögtön az egyetem elvégzése után.


Mit lépnétek a helyemben?


2019. okt. 15. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én váltanék. A 3 hónap eleve próbaidő. Pont arról szól, h megnézze mindkét fél, összeillenek-e.
2019. okt. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Ezzel szemben az új helyen is lesz 3 hónap próbaidő!

És simán előfordulhat, hogy két szék közül a pad alá esel, mert ott meg nem válsz be, vagy rossz lesz a társaság.


Amúgy a bérkülönbség nem kevés, szóval ha a pénz a fontos, akkor válts.

De mi a garancia arra, hogy az új helyen később még emelnének?

Lehet a jelenlegi helyen elég sokat emelnek, ha bedolgoztad magad.

Sehol sem adnak álomfizetést egy pályakezdőnek, azért előbb le kéne tenni valamit az asztalra.

Így viszont nem dönthet helyetted senki, hisz nem ismerjük a cégeket.

Azt kéne kiderítened, hogy hol milyen karrierlehetőség vár rád, és idővel mennyi lesz a fizu.

Lehet, hogy a mostani hely később emel, de sokat, az új hely meg most ad közepes bért, de később nem emel jelentősen.

Erre így nem lehet válaszolni, ottani dolgozóktól kéne puhatolóznod.


Meg azt is vedd figyelembe, melyik mit ad még pluszba.

Helyileg hol vannak? Lehet egyikhez gyalog 5 perc az otthonod, a másikhoz meg tömegközlekedsz egy órát.

Van-e cafeteria, bónuszrendszer, egyéb juttatások?

2019. okt. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Válts. Egy èv múlva átgondoljukra adni a legnagyobb balgaság, ha most tudsz előrelèpni. Nem is a területeden fejlődsz. Ne keverj bele èrzelmeket, hidd el, a főnököd sem teszi.

Ha nem jó a másik, lesz harmadik, fiatal vagy. Lèpj.

2019. okt. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

+1 arra, hogy válts. Én is elkövettem ezt a hibát annó frissdiplomásként, hogy bekajáltam az ígéreteket azon a helyen, ahol gyakornokoskodtam.

Volt egy ajánlatom egy szakmailag sokkal magasabb színvonalat képviselő jó nevű cégtől, menő belvárosi irodával, jó kis juttatásokkal, előrelépési lehetőséggel.


Viszont marasztaltak a gyakornoki helyemen azzal az ígérettel, hogy majd 6 hónapon belül találnak nekem egy szakmailag jó színvonalú projektet, ami persze fizetésemeléssel is jár. Majdnem igaz is volt, csakhogy:

- nem 6 hónap volt, hanem 12;

- nem jött a fizetésemelés, csak hónapokkal később, amikor már bárhol máshol jóval többet kaphattam volna annál, amit az emelés után kaptam;

- szakmailag épp csak egy fokkal volt jobb a projekt, de még épp a kaka kategória, ráadásul mindig megkaptam, hogy én csak külsős vagyok és milyen sokba kerülök, úgyhogy felém magasabbak az elvárások.


Voltam olyan botor, hogy több, mint 2 évig dolgoztam így, mire végre összeszedtem magam és elmentem máshova (ez sem volt könnyű dolog, jött az újabb ígéretzuhatag) sokkal jobb fizetésért és juttatásokért meg szakmai fejlődési lehetőségért.

2019. okt. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Annyit tudok mondani, hogy az a biztos ami már előtted van.


Nekem az előző helyemen igértek emeléseket, úgy volt meghirdetve a meló hogy 4 vagy 8 óra megbeszélés szerint, ebből az lett hogy 8 órát dolgoztam, 4 órás bérérét és sokáig ment a huzavona hogy majd átvesznek, át is vettek volna, csak akkor mondták, hogy majd többet kéne bentmaradni.


Én nem hiszek már a mesékben. A fiatalokat át tudják ejteni sajnos.


Viszont ugye mérnök vagy, most fogalmam sincs mennyit keres egy mérnök, de nem mindegy hogy 120e - 150e re emelkedne a fizetésed, vagy 300-ról 330 ezerre.

Mert én a második esetben ezzel nem foglalkoznék, hanem inkább azt figyelném, hogy utazás, kollégák, céges buli, túlóra, előrelépés.


Ugye a Mashlow piramis, ha már van mit enni, és fedél a fejed felett, ott nem biztos hogy minden áron és mindenképpen többet ér az a pénz.

2019. okt. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*Maslow
2019. okt. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben voltam jópár évvel ezelőtt. Úgy mint te, mind pénzügyileg, mind szakmailag váltanom kellett volna. Én nem tettem, részben az általad is említett "becsületesség" miatt. Nem akartam otthagyni azt a helyet, ami lehetőséget adott. Na meg ígéretből nálam sem volt hiány.

A mai napig keserűen bánom, h akkor megalkudtam.

Szerintem ezeket vésd az eszedbe örökre:

- nem jótékonyságból vettek fel, hanem mert megérte nekik. Te is úgy tegyél, ahogy neked megéri

- csak az létezik, ami előtted van írásban. Az igéret az semmi, de ha valami, akkor inkább hitegetés, megvezetés.

- az elpocsékolt időt soha nem fogod visszakapni.

2019. okt. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is válts, mert szakmailag nem sok hasznot hozol magadnak jelenleg. Gondolj bele, eleged lesz jövőre, az emelés? után. Mennél másik munkahelyre. Mit fogsz írni szakmailag az önéletrajzodba? Azt, amihez nem volt közöd? Fiatal vagy, van lehetőséged váltani, szakmában szeretnél maradni, azt dolgozni, amit tanultál. Tudjuk, hogy amit tanulunk, annak a nagy része felesleg, de csak több a hasznos dolog, mint amennyit most végzel.


Szakmailag érje meg, hogy mit dolgozol, e az legyen benned, hogy hátat fordítassz nekik. Gondolj bele, ők nem azt teszi? Hátat fordít annak, amiért felvett, amit tanultál?

Ha kérdezik, mondd el, hogy abban szeretnél dolgozni, amit tanultál, ami érdekel, a másik cég ezt megadja. A fizetés nem tartozik rájuk.

A cégek azért sírnak, ha nem szakmai a leendő dolgozó, most meg az a baj, hogy nem tud szakmai munkát adni... Érthetetlen.

2019. okt. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot mindenkinek, megfontolom még, de eddig úgy néz ki, hogy meg fogok próbálni élni a lehetőséggel.
2019. okt. 18. 14:42
 10/10 A kérdező kommentje:

Jelentkeztem az állásra, de a hirdetett pozíciót már betöltötték, szóval majd legközelebb. Ennek ellenére mindenkinek köszönöm a válaszát, a jövőben előforduló hasonló helyzetekben másképp fogom látni a dolgokat.


Szép napot mindenkinek! :)

2019. okt. 30. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!