Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár bármilyen álláskeresési...

Sztepi kérdése:

Jár bármilyen álláskeresési járadék vagy támogatás az én esetemben?

Figyelt kérdés
Egy évet dolgoztam a munkahelyemen, majd megszünt a szerződésem. Regisztráltatva vagyok álláskeresőnek, mondták hogy a Magyar Államkincstárnak kell meghatározza a támogatás összegét. Ugye 36 napra elvileg jogosult lennék. Már több mint eg,, hónapja várok a levélre, felhívtam a Munkaügyet, mondták, hogy próbáljam a Magyar Államkincstárat, ott meg nem értették, milyen támogatásra gondolok. Szerintetek egy évre jár valamennyi járadék?

2019. okt. 16. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Mikor regisztáltál, nem kaptál semmi papírt? Ha egy évig dolgoztál, akkor, ahogy mondod, 36 napig kapod az álláskeresésit. Ehhez nem kell az Államkincstár, az összeget kiszámolja a munkaügyi központ - a bruttó fizud 60%-a, mínusz 25%.

Bevittél minden papírt, mikor regisztráltál? Nem lehet, hogy hiánypótlás miatt áll az ügy, hogy még be kell vinned valamit utólag?

2019. okt. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor bevittem a kilépőpapírjaim, meg mindent amit kértek, ott helybe megállapították hogy jogosult vagyok rá és mennyire. Nem is értem a te szitudat.
2019. okt. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bevittem mindent papírt, a munkaügyin azt mondták, hogy az Államkincstár állapítja meg.
2019. okt. 16. 15:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt én sem értem.

A munkaügyi központ, ahogy megigényled az álláskeresési járadékot, és minden igazolás adott hozzá, ott rögtön megmondja, hogy milyen összegre vagy jogosult, és hány napra.


Ehhez semmi köze az Államkincstárnak. Pontosan azért nem is értik, hogy mit akarsz.


Hol kérvényezted az álláskeresésit?

2019. okt. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gyulán a Munkaügyi Központban.
2019. okt. 16. 16:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Én sem értem ezt a helyzetet sajnos. Egyik küld a másikhoz.
2019. okt. 16. 16:45
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
Én ilyenkor megkérem az ügyintézőt, hogy szóljon már a főnökének, mert beszélni szeretnék vele. :)
2019. okt. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!