Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megfog változni a 8óra helyett...

Megfog változni a 8óra helyett 4órára való bejelentés a munkahelyemen amit nagyon szeretek, a fizu is jó, viszont babát szertnék Mit tegyek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Mar 5+ éve dolgozok ezen a munkahelyen es most kezdtük el a babaprojektet a férjemmel, a fõnök viszont valtoztatni akar pont most.

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2019. okt. 19. 15:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%

Már leírtuk a baba topic-ban. A hivatalos fizuddal számolnak gyednèl ès csednèl, először 70, majd 60%-át kapod majd a bejelentett nettónak. Tehát gyakorlatilag semmit.

Keress normális munkahelyet ami legalább a bèredet ki tudja termelni.

2019. okt. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%
Szerződést módosítani csak közös megegyezéssel lehet.
2019. okt. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
86%
Ha belemész abba, hogy kevesebbet teszel bele a közösbe, akkor vállald azt is, hogy kevesebbet veszel ki. Vagy keress új munkahelyet, és utána álljatok neki a gyerektervezésnek. Mondjuk GYED-et apuka is igénybe veheti, de ilyenkor az esetleges táppénrze is gondolni kell, meg később rengeteg hátránya lehet, hogy nincs megfelelő bejelentett fizetésed.
2019. okt. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Bak Norbert ***** válasza:
32%
Ha lojális vagy és maradsz, de pl a baba születése előtt szükséged lenne magasabb összegű bejelentésre és amiatt csak az utolsó hónapokban váltasz, vagy jelent be ismerős mint alkalmazott, hogy magasabb gyedre legyél jogosult az magában hordoz egy adóvizsgálatot is a munkáltatónak. Így ez duplán nem jó, ha mindenképp Te akarnál gyedet igénybe venni majd pl.
2019. okt. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Szia utolsó,

tehat a leirtadból azt értsem hogy az sem lenne jó ötlet ha az utolsó 3hónapban vki bejelent még 4órába mert az csak bonyodalmat okozna, és nemigazán lenne érdemes vagy kivitelezheto?

2019. okt. 19. 19:01
 6/30 Bak Norbert ***** válasza:

Páromnak pár napja hiányzott a Gyedhez így be akartam volna jelenteni magamhoz a terhesség alatt pár hónapra, mivel munkáltató nem vette volna fel várandósan.


Könyvelő lebeszélt róla.


így maradta gyes neki.

2019. okt. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Rendben, csak nemnagyon ertem miert?

Vmi magyarazat, nemnagyon ertem miert nem lenne jo

2019. okt. 19. 20:21
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
#6: de miért problema a NAV vizsgálat, ha nálad minden rendben van?
2019. okt. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
82%

Én sem nagyon értem a könyvelődet.

Jogilag nem lehet belekötni. A munkáltató azzal szerződik le, akivel akar, azt foglalkoztat, akit akar.


" a fõnök viszont valtoztatni akar pont most."


Az "akar" az rossz szó, talán inkább "szeretne". Változtatni akkor tud, ha Te aláírod azt. Ha nem írod alá, akkor marad minden úgy, ahogy előtte volt.

Pisztolyt csak nem tart a fejedhez? :)

2019. okt. 20. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

utolso: ha nem irom ala akkor elbocsájt.

Azert irtam h akar.

2019. okt. 20. 07:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!