Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a Hr-rent (HR montage)...

Ha a Hr-rent (HR montage) által vagyok egy cégnél, akkor kevesebb lesz a bérem, mint azoknak, akik nem ilyen közvetítő cég által vannak ott?

Figyelt kérdés

149.000 a bruttó alapbér, ez ugye durván felkerekítve 100.000 nettó. És ezen kívül van isten tudja hány juttatás a cégnél, és úgy van 120-125 nettó körül a fizu elvileg. (Baranya megye amúgy, mielőtt írná valaki, hogy milyen kevés a pénz, és csak 1 műszak van).

Engem az érdekelne, hogy ugye a juttatásokat énis megkapom majd, és nem 100 nettóért hajtom magam? Mondjuk ez 17 napon belül úgyis kiderül mindenképp..

Amúgy a szerződésben ez áll (csak a nagyját írtam le):

- A munkáltató, és a munkavállaló megállapodnak abban, hogy a Munkavállaló bruttó besorolási bére 149.000 Ft/hó alapbér + munkakörhöz tartozó "változó bér" azaz egyszáznegyvenkilencezer forint plusz a munkakörhöz tartozó "változó bér" mely a jelenléti íven leigazolt, ledolgozott munkaórák száma alapján kerül elszámolásra. A munkavállaló számára járó és adható egyéb juttatásokat a jelen munkaszerződés elválaszthatatlan részét képező "Tájékoztató" és a társaságnál kiadott egyéb szabályzatok tartalmazzák, melynek megismerését a jelen szerződés aláírásával igazol a munkavállaló. (Egyébként ugye ők egy munkaerő kölcsönzéses cég ha jóltudom). És akkor egy rész abból a bizonyos "Tájékoztató" részről":

- A munkabér egyéb elemei: A munkabér személyi alapbér ként havibér formájában kerül megállapításra, melynek alapja a jelenléti íven leigazolt órák száma. Emellett a munkakörhöz tartozó mozgóbér kerül elszámolásra.


Műszakpótlék: az. Mt.141§ szerint illeti meg a munkavállaló.


Ennyi információból tudna nekem valaki segíteni, hogy akkor hogyan lesz a fizum?

Mert ha csak az alapbért (100 nettó kB) kapom, akkor szaladok felmondani.. Köszi előre is!



2019. okt. 23. 21:15
 1/7 A kérdező kommentje:
És ez után még levannak írva hogy mik járnak akkor, ha bejövök pihenő napon, vagy tulóránál.
2019. okt. 23. 21:24
 2/7 anonim ***** válasza:

Már írtál ki kérdést.

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Tudod mit jelent a változóbér?

" A változó bér az egyén, a csapat vagy a szervezet teljesítménye alapján, bónusz formájában adott készpénzkifizetés, ami nem összekeverendő a teljesítménybérrel! A változó bér lényege, hogy a plusz pénzt minden évben újra és újra ki kell érdemelni, s az alkalmazottaknak el kell fogadniuk annak a kockázatát, hogy ez esetleg nem sikerül, így a változó bér nem épülhet bele az alapbérbe.


Szerződésedet olvasd át, hiszen le van írva " tájékoztató részről", hogy mit kapsz még.

2019. okt. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1x már kiírtam igen, csak elég gagyin..

Csak nem akarom azt, hogy teszem azt 120-130 helyett nekem csak 99 ezer lesz a fizum, holott ugyanazt végzem énis, mint bárki más.. És 99 ezer forintért a halál sem fog melózni nekik :)

2019. okt. 23. 21:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Már a korábbi kérdésedben is megírtam, hogy te nem fogsz annyit kapni mint a céges dolgozók. Megírtam miért nem.

De miért nem vársz fizetésig?

2019. okt. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És ez 100%, hogy nem kapok annyit? Csak mert maga az interjú a cégnél volt, és akik jöttek még oda interjúra, azok mind a HR által voltak, és a munkaügyi vezető pedig ugyanúgy mutatta nekünk hogy milyen plussz juttatasokat lehet kapni, és szó sem volt olyasmiról, hogy mi ezeket nem kapjuk meg, csak mert mi.. Khm

Illevte a hr és srac aki jött velünk, ő is mondta, hogy kB 120-130 nettó korul kapunk majd kézbe. Bár az is igaz, hogy közlünk mindenki máshova lett beosztva, és valakik pl 3 műszakba, én pl 2-be..

2019. okt. 23. 21:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi köze a fizetésnek ahhoz, hogy kölcsönzött munkavállalóról van-e szó. A fizetés annyi amennyiben megegyezik a két fél és nem vonnak le belőle semmit azért mert nem belsős az illető és nem is ajánlanak kevesebbet csak azért mert kölcsönzött. Pontosan annyit fogsz kapni mint ami a szerződésben van. Ha minden dolgozó kap bónuszt év végén (és nem pl. teljesítménytől függő), akkor te is kapsz.
2019. okt. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A műszak pótlék csak arra az időre jár, amit te 6-18 közötti időn túl dolgozol, szóval ha állandó délelőttös vagy, akkor nem jár, de ha délutánosba dolgozol, akkor 18-22 közti időre jár, aki éjszakás, annak meg eleve jár. Szerintem a 120-130 inkább annak van még, aki 3 műszakban nyomja.
2019. okt. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!