Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügy és számvitel szakon...

Pénzügy és számvitel szakon végzett hallgatók! Mi lett veletek miután elvégeztétek a szakot? Hamar találtatok munkát?

Figyelt kérdés

további kérdéseim: Mennyi volt a kezdő fizetésetek?

Dolgoztatok az egyetem mellett (akár gyakornokként is)?

Melyik tárgyakból nem voltatok jók az egyetemen?

Melyik egyetemre jártatok?

Szerettétek?

Minden vizsga sikerült elsőre?

Nem bántátok meg a szak elvégzését?

Államilag támogatott vagy önköltséges formában tanultatok?

Nagyon kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatban, én is pénzügy és számvitel szakos hallgató vagyok..és érdekelnek a lehetőségek mások szemszögéből

Köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 27. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:
88%
Én már egyetem alatt elkezdtem dolgozni, diploma itán is ottmaradtam dolgozni. Azóta már saját cégem is van. Kezdő fizum 160 nettó volt (kb 10 évvel ezelőtt). Gyakorlatias tárgyakból jó voltam, elméletiekből kevésbé. Természetesen nem lett áeg minden vizsga elsőre, de így is nlgyes feletti lett a diplomaátlagom. Én a pannon egyetemre jártam, akkor még jobb volt, most már egyéb okokból nem jönnék ide még egyszer. A szakot nem bántam áeg, államin voltam. A várost is megszerettem, itt is maradtam, itt vettem lakást. Nem multinál dolgozok és jónak mondanám a fizumat.
2019. okt. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

- Nem dolgoztam a szakhoz kapcsolódó munkát a diplomám kézhez kapása után, teljesen más mesterszakra mentem és pályát váltottam.


- Igen, dolgoztam gyakornokként. Sajnos csak a képzés vége fele, és ekkor győződtem meg róla, hogy én nem akarok ezen a területen dolgozni.


- A számvitel ment talán a legnehezebben, de alapvetően jól tanultam, ösztöndíjat is kaptam szinte minden félévben, ezért is bánom, hogy nem mentem valami komolyabb szakra inkább.


- Corvinusra jártam


- Az egyetemet vagy a szakot? Az egyetemet so-so, lehetett volna jobb, de rosszabb is, voltak jó tanárok meg rosszak is, voltak rendes évfolyamtársak, meg olyanok is akiket nem csipáztam. A szakról fokozatosan derült ki számomra, hogy mégsem lesz ez annyira nekem való, csak akkor már annyit elvégeztem belőle, hogy kár lett volna abbahagyni, inkább végignyomtam.


- nem sikerült minden vizsgám elsőre


- de, megbántam, ha egy dolgot üzenhetnék a végzős gimnazista önmagamnak, akkor az az lenne, hogy alkalmazott közgazdaságtanra jelentkezzen inkább


- államin tanultam

2021. júl. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!