Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg sok mérnök megy...

Tényleg sok mérnök megy külföldre dolgozni, vagy ez csak mendemonda?

Figyelt kérdés
Most csak a keresett mérnöki szakokat vizsgáljuk. Adott a tapasztalattal rendelkező, angol és vagy német nyelvet felsőfokon beszélő mérnök. Biztos van aki kimegy, és van aki marad, de mégis mennyire gyakori ez az eset? Pl szakmunkásokat idehaza nehéz találni, mert mind külföldön vannak. A mérnökök terén már nem megy ki mindenki, mert nekik sokkal komolyabb nyelvtudásra van szükségük, de azok körében mennyire gyakori a kivándorlás, akik rendelkeznek megfelelő nyelvtudással?

2019. okt. 28. 01:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Igen
2019. okt. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Tökmindegy.

Akármik is a számok, kezdenek a mérnöki pályák itthon telítődni, csak gyártásban marad munka ami meg nagyon stresszes.

2019. okt. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Erre itt milyen statisztikát vársz, komolyan? :)

Én nem látok tömeges elvándorlást, mert akárhogy is... egy mérnök jelenleg itthon is megél, főleg nyelvtudással, egyéb kompetenciákkal.

2019. okt. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

#2: nem telítődnek, mert jó mérnököt most is nehéz találni.

Lehet, azért mert a jók többsége külföldön van? :)

2019. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

En voltam kint, magyar cegen belul de csak rajzolgato voltam.(angolul beszeltem)

Teny es valo, hogy semmi felelossegu munka, kicsit kevesebb berert, mint amit a nemet fizet de belegondolva ha az embernek csak a penz szamit akkor ez egy jo valasztas, mert az alberletet fizetik amivel sokat meg lehet sporolni! 🙂

En nem hiszem, hogy sokan kimennenek, azert eleg nagy aldozatot kell meghozni, hogy kint eljel. Itthon meg sajnos videken nagyon nehez jo fizetesu mernoki poziciot betolteni, Budapesten meg a versenyges megy teljes egeszeben.

2019. okt. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
79%
nem telítődnek itthon a mérnöki állások, folyamatosan van kereslet, főként gépészmérnökökre. A nyelvi részére rátérve, ez szerintem már személyes irányultság kérdése. Példaképpen én felsőfokon beszélek angolul, valamint németül társalgási szinten, viszont nem vágyok ki a pénz miatt, mivel itthon se éhezek mérnökként. A hazai munkahelyeken pedig nagyon jó pontnak veszik a nyelvi ismeretet, így ezzel komoly előnyhöz is lehet jutni felvételnél.
2019. okt. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Hát nem tudom,nálunk IT-ban nem igen éri meg.

Itthon jobban sőt sokkal jobban lehet keresni mint fejlesztő.

Volt olyan hely ahol 2600 EUR-t akartak SENIORként adni,nem is válaszoltam neki komolytalanok kint kajakra,itthon lazán megkapod a jobb fizut.


Nem is értem.

2019. okt. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4-5 éve végzett építőmérnök ismerőseim közül sok külföldre ment. Válság után megdglött szokás szerint az építőipar és ilyen havi 120 ért ha találtak volna egyáltalán melót. De mondjuk ez nem egy sztár szak
2019. okt. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szoftverfejlesztőként valóban nem nagyon éri már meg kimenni anyagilag, Budapesten is meg lehet keresni pár év tapasztalattal bruttó 3-4 ezer eurót, Németországban ez kb 4-5 ezer lenne, de a különbséget el is viszi a magasabb megélhetési költség. Mégis nem egy fejlesztő van külföldön (köztük én is), 1000 más okból. Ennek nem sok köze van már a foglalkozáshoz.
2019. okt. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

8#

Én szerencsére elég jól keresek ezzel a nem sztár szakkal itthon. :D

Most sem fizetnek agyon minden területen, pedig most dübörög az építőipar.

2019. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!