Túlóra vagy nem?

Figyelt kérdés
8 órás munkaidőbe vagyok bejelentve egy műszakban 7-15 óráig.A munkáltatóm azt állítja,hogy 18 óriág nem számít túlórának a munkavégzés és ugyanúgy 100% órabér jár addig és ez törvényileg van így.Létezik tényleg ilyen vagy hasonló törvény?

2019. okt. 28. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem mindegy, hogy 10-18 óráig dolgoznál, tehát ugyanúgy 8 órát - ez esetben nyilván nem túlóra.


Ha 7-re mész be, és 16kor, 17kor vagy 18kor jössz el, az mindenképpen túlóra.

Ez nem is kérdés.

TÚLMUNKA hivatalosan, hiszen a napi 8 óránál többet vagy bent.

Természetesen ezt pótlékkal kapod.

2019. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha munkaidőkeret/rugalmas munkaidő van, akkor lehet, hogy nem túlóra.
2019. okt. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Akkor ezt tutira odaírta volna, és kitért volna arra, hogy másik nap meg csak 5-6 órát kell dolgoznia.

Aki munkaidő-keretben dolgozik, az hidd el, tisztában van vele.

Itt egyértelmű, hogy át akarják verni, mert nem akarnak neki fizetni.

2019. okt. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Attól is függ, mikor jelenti be, hogy másik nap le tudod-e csúsztatni, meg ilyenek. Ennyi info még kevés.
2019. okt. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

#3


Arra próbáltam reagálni, hogy "létezik-e ilyen, vagy ehhez hasonló törvény": létezik (azaz "papíron" meg lehet azt csinálni, hogy törvényes legyen az, hogy nem fizetik)


Hogy náluk ezt megcsinálták-e azt nem tudom én sem így látatlanban.

2019. okt. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem munkaidőkeretben dolgozom.Papíron 8 órára vagyok bejelentve.Minden nap 7kor kezdődik a munkaidőm és 15 órakor ér véget,de minden nap 17-18 óráig kell dolgozni,amit ugyanúgy normál béren akar kifizetni.A túlórára törvény hogy hányszorosának kell lennie a normál bérnek?
2019. okt. 28. 20:17
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

szóval minden nap 10-11 órát dolgozol alap bérért mikor napi 3 órára emelt órabér járna.


Nos ilyen nincs, csak azzal teszik ezt meg aki hagyja magát.

2019. okt. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy nyilván nem vagy rendesen bejelentve, túl sokat nem tudsz tenni, mert a bérszámfejtés egy kockás füzetben zajlik, aztán az alapján raknak valamit egy borítékba.
2019. okt. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A Te esetedben a 15.00 órán túl végzett munka rendkívülinek számít, tehát túlóra, és annak megfelelő bérezés jár rá.

Azt nem említetted, hogy a munkaközi szünet ("ebédidő") nálatok a munkaidő része vagy sem. Nálunk az volt. Tehát ha nálatok is, akkor 15:00 óra utáni idő túlóra, ha nem a munkaidő része, akkor a 15:30 utáni munkaidő a túlóra.


Ha nem számfejtik a bért rendesen, akkor a kormányhivatalokban található munkaügyi hatóságoknál tehetsz bejelentést. Anonim módon kezelik az ügyedet, ha kéred, de mindenféleképpen személyesen kell intézni.

2019. okt. 29. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Új vagy ezen a munkahelyen?

Vagy csak most találta ki a főnök, hogy tovább bent kéne maradni?

Mert azt írod, így akarja elszámolni - tehát még nem volt ilyen túlórás fizetésed, ugye?

Ezek szerint csak bepróbálkozott, hátha át tud verni.

Mikor lesz fizetés?

Ha jelzed vagy jelzitek neki, hogy tisztában vagytok a törvénnyel, és erre pótlék jár, akkor még van esély, hogy nem mer csalni.

A leírásod szerint nekem úgíy tűnik, hogy azt remélte, be tud palizni, és nem jártok utána a dolognak, hanem hisztek neki. Hát ez nem jött össze.


Amúgy egy másik kommentelő írta, hogy szerinte be sem vagy jelentve rendesen.

Ezt nem tudom, honnan vette, írod, hogy be vagy jelentve, rendes 8 órára. Egyébként ezt te is meg tudod nézni, van ügyfélkapud? Nem is kell bemenni sehova, otthonról is le lehet ellenőrizni. Számomra amúgy semmi arra utaló nem volt, hogy ne lennél bejelentve.

2019. okt. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!