Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségivel érdemes hazaköltö...

Érettségivel érdemes hazaköltözni? Milyen melót lehet kapni és mennyit fizetnek faluban ill. kisvárosban?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen hangoztatják milyen jól lehet Magyarországon is keresni, de vajon 30 évesen átlag képzettséggel mihez kezdhetek? minimálbérért kocsmába? futárnak apróért?

Most németben vagyok és 690 ezret kapok kézhez, ebből olyan 200-250 ezer lejön az albérlettel kajával-benzinnel mindennel így félre tudok rakni havonta 400 ezer felett. Plusz van évente 3x prémium ami megint több száz ezer ft. Bmw-gyárba vagyok 3 éve. A derekam egyre többet fáj ezért lehet hazamennék idővel kevésbé fizikai melót csinálni. 30 év környékiek ti mit melóztok messze pesttől és egyéb nagyvárostól?



2019. okt. 29. 02:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem érdemes, én maradnék a helyedben.
2019. okt. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Maradj kint, nem tudom hol hallottad ezt a jól kereső mítoszt, de ez az ország megvan fagyasztva az időben. Ugyanolyan sz*r mint régen.
2019. okt. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Vidéken, ha beszélsz németül és véletlenül kapsz munkát, érettségivel olyan nettó 150-200 ezer ft-ot kereshetsz mondjuk recepciósként. Futárként is kb. 200 körül.

Te tudod, ez mire lenne Neked elég.

2019. okt. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Az érettségi itt már alig ér valamit, a minimálbér bruttó 149e, a garantált bérminimum is csak bruttó 195e. Szerintem jobb helyed van Németországban, mint itt lenne.
2019. okt. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Inkább ott képezd magad.
2019. okt. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 grafno ***** válasza:
73%
Akkor miért nem németben keresel valami könnyebb melót? Magyarba nem igen éri meg visszamenni.
2019. okt. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A falvak meg a legtöbb kisváros 1992 óta nulla lépést tett előre, szóval ebben ne bízz. Arányosítva akkor lenne érdemes hazajönnöd, ha kapnál legalább 400k nettót. Érettségivel culágerkedésre ennyit nem adnak, az egy multis csoportvezető fizuja Budapesten, aki beszél mondjuk két nyelven folyékonyan meg van 1-2 diplomája.
2019. okt. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanulnal is itthon, akkor talan igen.

De az is inkabb mernoki, infos vonal.

Dolgozni felesleges itthon.


Pelda. Budapesten, ha nem muszakozol es nincs piackepes szakmad, betanitott munkaskent, netto 150-180 a ber. A szallas es a szoba berlese kozel szazezer ft.


Itt semmi sem valtozott. Hulyenek nezik az embereket, a hazai vallalkozok trukkoznek a bejelentessel. A politikai elit folyamatosan a multikkal karoltve zsakmanyolja ki a nepet.

Az oktatas szar. Az egeszsegugy meg botorkal, jo kis varakozasi idokkel.


Ha viszont jo kis egeszsegkarosito folyamatos muszakot bevallalod, amivel nem vagy elorebb, akkor 2-250 netto megleszegy honapba.


Kint tanulj inkabb valami szakmat.

2019. okt. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocsanat. Egy szoba berlese, plusz a berlet, kozel szazezer ft.


Ha nem akarsz idegenekkel egyutt lakni, akkor 140-150 az egyszobas lakas.


A fizu meg 200 korul, ha nem muszakozol. Ez Budapest. Egy vicc.


Gyor, Fehervar, aranyaiban szinten. Nagyon elszabadultak a berleti dijak.


Ezekrola varosokrol van szemelyes tapasztalatom.


Tehat, itthon, az atlagember, tele hitellel, a luxus, magaa kaja.


A politikai elit var orommel, hogy eltudjak lopni a befozetett adod.

2019. okt. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Képezd magad, tanulj. Ne akarj örökre a ranglétra legalján lévő melós maradni. Tettél annyit félre biztos, hogyha hazajössz, akkor 1-2 év alatt szerzel valami egyéb végzettséget, amivel már jobb fizud is lenne. Amíg tanulsz, mellette is tudsz alkalmilag vagy részmunkaidőben dolgozni, hogy ne fogyjon úgy a pénzed (meg persze nem költesz majd addig annyit).
2019. okt. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!