Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnöki diplomával hol tudok...

Mérnöki diplomával hol tudok elhelyezkedni, ami nem mérnökösködés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mester diplomám van, és 3 éve dolgozok egy autoipari cégnél beágyazott rendszereket fejlesztek. Igazából ezen kívül sosem dolgoztam semmi mást :D de tényleg soha semmit. És már nagyon meguntam, mármint érzem, hogy nem élvezem az életemet. Tök csinálnék valami nagyon mást, de nem tudom mit. Barkácsolnék, fúrnék faragnék akár, vagy emberekkel foglalkoznék. De fogalmam sincs, hogy hova vennének fel.


Van itt olyan, aki már járt hasonló helyzetben? Angolul tudok beszélni elég jól, jó a probléma megoldó képességem, amúgy meg az autoipari szoftware fejlesztésen kívül nem értek nagyon máshoz. De gyorsan tanulok nagyon :D. Pénz annyira nem érdekel, mármint éljek meg belőle de ennyi, csak valami mást is kipróbálnék.


Várom az öteleteket, köszönöm.



2019. okt. 30. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet, csak én kb 1 hónapot dolgoztam a diplomámmal. Inkább emberekkel dolgoznék én is. Amellett, hogy beiratkoztam egy másik egyetemi képzésre is (mester helyett) nem sok ötletem van. Ha a szakmában maradnál, akkor projekt menedzser az talán a kevésbé kódolós része a dolognak. Ha váltanál, akkor én a helyedben kis- és középméretű vállalkozáshoz mennék valami pozícióba. Ott talán nem annyira nézik hogy “te mérnök vagy, akkor ezt és ezt fogod csinálni, semmi mást!”. Ez inkább a multiknál divat.
2019. okt. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valamiféle tanácsadó állást kellene nézned.

Vagy, esetleg mérnök-értékesítő munkát.

2019. okt. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Minőségügyi mèrnök
2019. okt. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szívesen cserélnék veletek, én közgazdász vagyok és csak ügyfelekkel foglalkozom, de már kiégtem nem bírom... :-D
2019. okt. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hírnök ***** válasza:
19%
Mc Donalds
2019. okt. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na nézegettem kicsit, és mondjuk elmehetnék folyamatmérnöknek valamilyen gyárba, vagy karbantartási mérnöknek és akkor utazgathatnék az országba. Ezekhez nem is szükséges legtöbbször releváns tapasztalat, csak műszaki végzettség, angol nyelvtudás, tök jó, van egy csomó lehetőség :) Köszönöm a válaszokat!
2019. okt. 30. 22:22
 7/9 anonim ***** válasza:
19%
Meki, kfc ilyenekben
2019. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
39%

A Mekdánelces poént ellőtte már valami hülyegyerek?

Mert ha nem, akkor ellőném :D

2019. okt. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Barmilyen villamosipari szakmunka, 1-2 ev alatt ki tudod tanulni. Ha kicsit komolyabbra vagysz, menj el ipari villanyszerelonek egy kisebb gepgyarto ceghez majd 1,5-2 ev mulva barmilyen szervizmernoki poziciot be tudsz tolteni.
2019. okt. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!