Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora különbségek vannak a...

Mekkora különbségek vannak a különböző hazai egyetemek informatikus képzései között? (Pl. Pest és Győr között) Mennyire mérvadó az, hogy ki hol végzi az egyetemet a tudása szempontjából?

Figyelt kérdés

Pl. mekkora különbség van egy BME mérnökinfó és egy SZE mérnökinfó között? Azt leszámítva persze,hogy Pesten több lehetőség van már egyetem alatt elhelyezkedni meg bekapcsolódni dolgokba, mint pl. Győrbe. Meg azt leszámítva, hogy nehezebb az egyetem...ami szerintem sokszor csak olyan tantárgyak miatt nehezebb, mint pl. fizika, amit amúgy sem biztos hogy használni fog egy szoftverfejlesztő mondjuk...szóval BME mennyivel előnyösebb? Sokan mondják, hogy egyébként is otthon tanul meg az ember programozni, ez mennyire igaz?

Előre is köszönöm szépen az értelmes hozzászólásokat!



2019. okt. 31. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Sokan mondják, hogy egyébként is otthon tanul meg az ember programozni, ez mennyire igaz?"


Elsősorban a munkahelyen. A jobb fejlesztők persze nyilván otthon is képzik magukat.

Az egyetem irreleváns.

2019. okt. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem kb arra jó, hogy több helyre hívnak be interjúra.

Nyilván valamivel nevesebb a BME de normális komoly IT pozícióban láttam már Gábor Dénesen végzettet is. Pedig állítólag az semmire sem jó legalja (legalábbis itt a GYIKen)

2019. okt. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudás szempontjából pont mind1, hogy végeztél-e egyáltalán egyetemet vagy nem. Az a lényeg, mennyit tudsz. És nem az, hogy a vizsgán hanyast kaptál, mivel a vizsgára tanulni más, mint tudni, hogy miről szól az informatika.


Nálunk is volt, aki csupa 5össel végzett, mégsem képes beállítani egy hálókártya maszkját rendesen, nem tudja, mi az a proxy, stb... De minden tárgya elsőre meglett. Mert magolni tud értelem nélkül.


Aztán a munkatársam gimit végzett és 3 év alatt senior lett belőle, mert annyira ért hozzá.


Nyílván a presztizse nagyobb az ELTE-nek, aztán valahol megjelenik a sorrendben a BME is, és a SZE jóval utána jön.


Mindez addig számít, amíg el nem kezdesz a szakmában dolgozni, ahol 1 év alatt többet tanulsz, mint 3.5 év BSC-n. Ezért, ha hajlandó vagy dupla műszakban tolni és keményen dolgozni, akkor azt nézd meg, hogy hol van lehetőséged duális képzésre. Persze akkor nem lesz sok alkalmad részegen fetrengeni a sétáló utcán, és 10-féle nemibetegséget összeszedni egy hét alatt, de tudás szempontjából a duális képzés előrébb van minden egyetemnél.

2019. okt. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Otthon tanulás ma már könnyebben megy. 5-8 éve nem volt ennyi anyag neten, mint most. YouTube-on tele van programozási anyaggal. Programozás szempontjából nagyon keményen rá kell feküdni az adatstruktúrák és algoritmusok anyagra, mert mindennek az az alapja. Sokan ezt alulértékelik!
2019. okt. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!