Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért keresnek olyan keveset...

Miért keresnek olyan keveset a kezdő mérnökök multiknál? Ez mennyit javul idővel?

Figyelt kérdés
Msc-sként, frissdiplomásként bruttó 340-nél jobb fizetést sehol nem adnak a 3 legközelebbi megyében mérnököknek. Elég elkeserítő, és még a hr-es, aki jött hozzánk hivogatni az egyetemre, ő nézett ránk boci szemekkel, hogy ez miért kevés...Csak a multik adnak ilyen keveset, vagy máshol még rosszabb? Amúgy mennyivel szokott emelkedni a fizetés a tapasztalattal? Jovv, ha ugyanannál a cégnél marad valaki, vagy jobb váltani idővel?

2019. okt. 31. 15:51
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Ja és sokszor hallani, hogy az iparból kiábrándulnak a mérnökök. Miért? Ennyire unalmas a feladatkor egy gyárban mérnökként?
2019. okt. 31. 15:51
 2/40 anonim ***** válasza:
31%

Mert a multik lefölözik a hasznot.

A legtöbb multi fillérb.szó.

2019. okt. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Melyik megyék ezek?
2019. okt. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Hajdú, Borsod, Szabolcs
2019. okt. 31. 16:27
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is fél éve csináltam meg a mesterképzést és ugyan nem multi de egyik somogy megyei városban 210 bruttót kaptam fizetésként, ahonnan sajnos kirúgtak. Ne szomorkodj, szerintem ez tényleg jó bér ott felétek!

Budapestre beadtam multihoz és ott br. 370 plusz br 37k cafeteriát adnak amit elfogadtam. Ha végignézzük a lakhatást Te még mindig jobban jártál, mint én!

2019. okt. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vigaszt. Remélem azért Neked is jobb lesz majd idővel.
2019. okt. 31. 16:34
 7/40 anonim ***** válasza:
75%

Én nekem az a baj, hogy olyan helyről rúgtak ki ami az álom munkahelyem volt és a pénz nem számított, mert rengeteget tanulhattam volna a szakmámban, csak egy olyan személyiség vagyok aki lebunkózta a főnököt és másnap eltanácsolták. Lelkileg nem tudom feldolgozni ezt a dolgot még mindig, nehéz elhinni és barátaim is mondták, hogy próbáljak meg túl lépni, de nem megy, még bocsánatot sem kérhettem.

Sajnos ezzel a szakmán belül a tervezési vonalat mellékvágányra helyeztem és most a kivitelezésre tértem át ahol nulla tapasztalatom van és köszönöm, a tapasztalat számít, hogy hol végeztél idővel már nem sok embert fog érdekelni, de 26 évesen még sajnos látják, mert 1 oldal a CV.

2019. okt. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
41%

A világon minden pályakezdő keveset keres a szakmához képest. Ezért pályakezdő.


Nem értem miért már egyből a legelejétől akar valaki gazdag lenni, nagy fizetéssel. Nyugi, még 40 évig dolgozni fogsz, bőven lesz időd előre lépni a ranglétrán, több tapasztalatot, képességet szerezni, amikért sokkal több fizetésed is lehet. Nem tragédia, hogyha nem 25, csak 30, vagy akár OMG 40 évesen éri el a fizetésed a csúcsát. Nem maradsz le semmiről.


Olvastam erről, hogy ez a mai fiataloknál egy nem is tudom milyen betegség, vagy rossz gondolkodás, hogy már egyből akarnak mindent, már huszonévesen a karrierjük csúcsán akarnak lenni, stb-stb. Ráérünk még. Pont hogy régen se és soha se volt ilyen, hogy a fiatalok magas fizetésre számíthattak. Ez ilyen nyugati fos, ami most bejött, hogy jajj csak huszonévesen lehet élvezni az életet, huszonévesen már annyit kell keresni, mintha 20 évnyi tapasztalatod lenne, stb. Ez a gondolkodás a nem normális.

26/F

2019. okt. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
71%

"Olvastam erről, hogy ez a mai fiataloknál egy nem is tudom milyen betegség, vagy rossz gondolkodás, hogy már egyből akarnak mindent, már huszonévesen a karrierjük csúcsán akarnak lenni, stb-stb. "+



Én 20 éve a pályán vagyok de most is annyit kapok mint 7 éve. 2012 óta nem nyúltak a bérhez. És bizony diplomás munkakör. Én akkor hogy illek bele a képbe? Én nem vagyok pályakezdő és lám....

2019. okt. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
76%

"Ez ilyen nyugati fos, ami most bejött, hogy jajj csak huszonévesen lehet élvezni az életet,"



Madárkám, majd ha 30-40 feletti leszel na akkor jössz rá hogy ez ÍGY IGAZ! Csak akkor már késő lesz.

2019. okt. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!