Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen dolgozni Ausztriában...

Milyen dolgozni Ausztriában szobalányként?

Figyelt kérdés

Mennyire fárasztó? Mennyi szoba jut egy napra stb

Akinek van tapasztalata, vagy hallott róla kérem írjon



2019. nov. 4. 11:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Fárasztó, nagy a hajtás, max 20 perc van egy szobára.
2019. nov. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Innsbruck környékén a falvakban rengeteg panzióban dolgoznak magyar szobalányok, nem ritka, hogy a teljes csapat magyar (pincérek, szakácsok, konyhalányok, stb) és nagyon jó a csapat. A munka kemény, általában 2*4 óra nap közben szünettel, a fizetés nettó 1200-1400 euró, általában ingyenes a lakhatás (kicsi szoba, közös fürdő) és az étkezés. Ha szorgalmas és megbizható vagy, az osztrákok megbecsülnek és hálásak. Alapvetően Tirolban nagyon szeretik a magyarokat, mert nagyon jó munkaerő. Általában 2 szezon van egy évben, nyári és téli. A téli szezon végén szoktak adni 1 teljes havi bónuszt. Mindig bejelentenek, de azért nem a teljes összegre.


Az egyik közeli családtagom évek óta dolgozik Ausztria tiroli részén, sokszor voltam is nála vendégségben, és tőle tudom ezeket, illetve személyesen is láttam, hogy hogyan telnek a mindennapok.


A legfontosabb, hogy a 8 óra munka az tényleg munka, és ezt az osztrákok meg is követelik. De nem rabszolgaként bánnak veled, ahogy mondjuk egy magyar szobalánnyal magyar tulajok, hanem korrekten kompenzálnak.

2019. nov. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!