Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy férfi a jól fizető szakmáj...

Egy férfi a jól fizető szakmáját miért hagyja ott egy hülyeségért?

Figyelt kérdés

Még csak pár éve kezdett gépészmérnökként, de szuper helyen, tényleg nagyon jó juttatásokkal.


De azt mondja rájött hogy ezt ő nem szereti és hogy elmegy inkább természetvédelmi őrnek, mert szereti a természetet.


Nem lehet szeretni hétvégente, kirándulás közben? Az miért nem elég?


Annyi tanulást, erőfeszítést, szakmai presztízst és egy biztos jövőt feladni egy ilyen (bocsánat ha megsértek valakit) semmilyen munka miatt?



2019. nov. 5. 17:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Mert neki valószínűleg nem a pénz jelenti a boldogságot.
2019. nov. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Én villanyszerelő vagyok 5-600 tudok átlagosan keresni.Ráment minden időm.. az emberekhez sincs türelmem s nemszeretem csinálni ...n Hollandiában dolgoztam 2 dolognak tudtam örülni mikor véget ért a munka meg mikor füvet tudtam szívni és kicsit letompított.

Nagyon rossz azzal foglalkozni ami nem érdekel és nem szeretsz főleg hogy élet 70 % a rámegy lélekölő mintha minden nap megkínoznának és jópofát kéne vágni hozzá ha nem mondanék fel időközökét felakasztanám magam annyira rossz. És ezért semmi nem kárpótol ha tudnám h egész életemben ezzel kéne foglakoznom akkor inkább a halál.A kevés szabadidő is rossz. Napi 10 óra plusz utazás zombivá tesz .. meg olykor szombaton is dolgozz a 7 vége nem elég meg én csak 6 órát akkarok dolgozni azt is otthon 4 vagy 5 napot ha ezt megérted megérted ha nem nem ....

2019. nov. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%
A férjem nemrég hagyta ott a kényelmes, nagyon jól fizető programozói munkáját egy olyan munkáért, ahol jóval többet dolgozik, kevesebb pénzért, sokat van távol, vannak problémák és fizikai munkát is végez. És boldog. Egy ismerősöm a jól fizető banki munkáját hagyta ott, és elment szakácsnak, és nagyon szereti.
2019. nov. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező: elárulod, hány éves vagy?


Én olyan 33-34 éves korom körül jöttem rá arra, hogy nem minden a pénz.

Addig hajszoltam, hajszoltuk a pénzt, és visszagondolva: nem volt jó. Persze fiatalon szerettünk volna mindent megvenni magunknak, sokszor hitelből is, és lehet, hogy sok mindent nem vettünk észre mellette.

De azt gondolom, kell egy bizonyos életkor, hogy erre rájöjj.

Gyerekkoromban bár nem nélkülöztünk, de a menőbb dolgokat nem tudtuk kifizetni, sosem volt kocsink, nem jártunk nyaralni. Átlagos, középosztálybeli család voltunk, de a szomszédaink gazdagok voltak, és akkor nagyon irigyeltem őket. Lakótelepen éltünk, és ők simán csak fogták magukat, és Debrecenből (!!!) leugrottak hétvégére Olaszországba a diszkóba. Nekem ez akkor óriási dolog volt.

Ma már máshogy látom. Ott a férfi alig volt otthon, csalta a nőt, a gyerekét alig látta. Mi szépen éltünk, családként, de 8-10 évesen ezt máshogy éli meg az ember, a szomszéd kislánynak mindene megvolt, persze, hogy irigykedtem rá.

Aztán később párommal hitelekből utazgattunk, legalább jártunk itt a környező országokban, ez is valami. Aztán ő elhagyott, ma szingli vagyok, és évek óta magányos.

Ezért is vagyok itt a gyakorin.

Lassan 40 vagyok, nincs senkim, nincs gyerekem, és nagyon úgy fest, hogy már soha nem is lesz.

Úgy érzem, eltékozoltam az életem, mert nem vállaltunk gyereket, főképp miattam. Mindig azt mondtam, előbb legyünk anyagi biztonságban, amikor már mindenünk megvan, mindent meg tudunk adni neki. Hát nincs olyan, hogy mindened megvan. Bármid van, mindig kitalálsz valami újat, hogy még ez vagy az kéne, hogy boldogabb, sikeresebb legyél, nyugodtabb, stabilabb, biztonságosabb legyen az életed.

Most itt ülök, gyakorizok, és nem tesz boldoggá, hogy viszonylag jól keresek, mert utálom a munkám. Nem szeretek bemenni, nem szeretek ott ülni, nem jó a társaság.

Sajnos mégsem tehetem meg azt, hogy felállok és elmegyek egy óvodába gyerekekkel foglalkozni, mert valahol laknom kell, és ki kell fizetnem a lakáshitelem.

De ennek az az ára, hogy boldogtalan vagyok.

Aki megteheti, hogy a boldogságának él, az egy pillanatig ne gondolkozzon, mert elmúlik az élet, és csak bánni fogja, hogy soha nem lépett.

A pénz nem boldogít, sosem hittük el.

Aztán egyre bölcsebbek leszünk, és rájövünk, hogy bizony tényleg így van.

Sem a boldogságot, sem a szerelmet, sem a családot, sem az egészséget nem tudod megvásárolni, és nincs ezeknél nagyobb kincs a világon.

2019. nov. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
11%

Nem tudom.

Neki lehet belefér nekem nem fèrne.

Ő tudja.


Én is néha kivagyok ha olyasmit kell programozzak ami nincs ínyemre.


Amúgy a pénz boldogít tudni kell használni megfelelően ennyi a titok.


Én soha nem áldoznám a kényelmes jól fizető melómat soha.

Voltam én is csóró,soha többet majdnem ráment az életem is olyan stresszben éltem.

Egy csajt nem tudtam elvinni sehova míg Pesten azt láttam,hogy 20-n évesen ilyen Audi olyan utazgatás tengeren túlra addig én örültem,hogy telik a sportra.

2019. nov. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem boldogít a pénz, persze. De ha az ember tényleg tudja, milyen konkrétan éhezni, és azt nem akarja még egyszer átélni, akkor inkább beletörődik a szar melóba, csak biztonságban tudja a családját. Én pl inkább megtanultam szeretni a multis rabszolga munkámat, minthogy elmenjek havi 100ért azt csinálni, amit szeretek.
2019. nov. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
34%
A pénz boldogít :D ak nem hiszi adja nekem csak nem mindegy mi csinálsz érte én csak kapni szeretném :)
2019. nov. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy mondod 6-os én se szeretem régen a programozást,de láttam mi pénz van benne megszerettem.

Küldetéstudat,szeresd amit csinálsz önmagában lóphasz.

Amikor láttam mi pénzek vannak a szakmámban meg jött az utalás na akkor szerettem meg.


Sokat érsz ha szeretsz valamit aztán 250e-t ha kapsz érte akkor meggyűlölném azonnal amit szeretek.

2019. nov. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%
Mérnöki diplomával hagytam ott a programozást bölcsész terület miatt, mert az sokkal jobban érdekel. Lehozott az életről ez az egész irodai munkakör, alkalmazotti jogviszony, hogy a főnökömnek hajkurászom a pénzt, hogy megmondják mikor és mit kell csinálnom, és hogy egész nap egy számítógépet pofozgatok. Amúgy is marhára hidegen hagyott az egész. Inkább visszamentem még pár évig diáknak, hogy azzal foglalkozhassak ami igazából érdekel. Néha azért még elvállalok vele egy-egy kisebb munkát, de szigorúan egyéniben. Biztos, hogy többet nem megyek vissza valami céghez mások seggét nyalni. Az más kérdés, hogy az anyagiakkal soha sem volt gondom, és úgy néz ki ezután sem lesz.
2019. nov. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

En villamosmernok vagyok. A munkam kb. fele-fele aranyban oszlik el az irodaban (rajzolas-programozas) es a muhelyben illetve ugyfelek telephelyen (gepepites, program finomitas, teszteles). Elobbi napi 8 oras monitor elott poffedes, utobbi olykor nehez (gepeszeknek, lakatosoknak is segitek), olykor konnyu fizikai munka nemi monitor elott ulessel, de az sem folyamatos. Kb. az utobbi ~1 evben vettem eszre, hogy nekem ez igy nem kell. Nem birok az irodaban ulni, a szemem romlik, irodai melo utan hulla faradtan megyek haza, edzoterembe sincs kedvem elmenni. Muhely munka utan teljesen fitt vagyok, akkor is ha egesz nap a 35 fokos csarnokban gepet kabeleztem. Barmit szivesen csinalok munka utan es elvezem a munkat.

Van 5 gepeszmernok kollegam, ok a munkaidejuk 98%-at az irodaban toltik a vacak Solid Edge elott (cad program). Jo, erdekes meg minden, de en fel nap utan felakasztanam magam. Neha az Eplannal is igy vagyok (elektromos cad program). Szoval teljes mertekben megertem az illetot.

En is palyavaltason gondolkozom pedig nem keresek rosszul. Gondolkoztam mar szervizmernoki munkatol kezdve, geplakatoson at autoszerelesig mindenen, csak ne a ro_adt monitor elott kelljen ulnom napokig.

2019. nov. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!