Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem kaptam fizetést, és nem...

Nem kaptam fizetést, és nem jelentettek be?

Figyelt kérdés
A lényeg, 2 teljes napot ledolgoztam 12 órában az adott helyen, munkaszerződést nem írtunk, azt mondták napi bejelentésbe vagyok ami ugyanúgy fizetett és majd később lesz szerződés is. Viszont én 2. nap után azt mondtam , hogy mégse tetszik a munka ezért nem szeretném csinálni. Azt mondták azt a 2 napomat kifizetik, telefonálgattam az utóbbi napokban először ígérgettek most már fel se veszik. Ilyenkor tehetek valamit? Ismerősök azt mondják jelentsem a munkaügyinek. De igazolni se tudom , hogy ott voltam , plusz ennek milyen következménye lehetne rám és a munkáltatóra nézve? 22/F

2019. nov. 5. 19:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%

"munkaszerződést nem írtunk"


Gratulálok, gyanítom nem szellemi munkáról van szó.

2019. nov. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
Ingyen próbanap nincs, napi bejelentés pedig kézhez nap végén...
2019. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

És azt nem mondták, mikor fizetik ki?

Mert fizetés 10.-ig van, bérszámfejteni kell.

Szerintem még nincs veszve minden.

de elhiszem, hogy nem akarják felvenni, ha pattogtál és napi 10x hívogattad őket, pedig megmondták, hogy ki lesz fizetve.


ezzel nem azt mondom, hogy biztosan megkapod, de még van esély.


És 2 napról van szó, nem egy teljes hónapról.

Ezt nevezik tanulópénznek.

Szerződés nélkül SEMMIT nem csinálunk!

Az ígéret nem szerződés!

Ha csak ígéri, hogy majd lesz szerződés, akkor te is ígérd meg, hogy majd dolgozni fogsz.

2019. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Megtanultam hogy szerződés nélkül egy percet se dolgozok. Pályakezdő vagyok, most kezdem megérteni hogy működnek ezek a dolgok. a "Próbanap" fogalmát is nemrég hallottam.
2019. nov. 5. 19:29
 5/22 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, miért emlegetitek itt annyira a szerződést: napi bejelentéssel, azaz egyszerűsített foglalkoztatásban egyáltalán nem kötelező szerződést írni.


Kérdező, valóban nincs veszve még minden, mert hó eleje van, a többiek is nyilván most fogják megkapni a fizetésüket (10-ig) lehet, a Tiédet is akkor fizetik.

Bár napi bejelentésnél azért én is elkérném minden este a fizetésem.


Azt meg mi nem tudjuk itt megmondani, hogy vajon bejelentettek-e Téged.

2019. nov. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
Napi bejelentést aznap ki kell fizetni!
2019. nov. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nem kell nal végén kifizetni, hetente kell vagy ha időközben azt mondja nem megy többet, akkor az utolsó nao végéig.
2019. nov. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"hetente kell"

Akkor, ha van szerződés és elismervény.

Ha nincs, akkor hogyan bizonyítod?

Akkor csak az működik, hogy ott helyben megkapod.

2019. nov. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"napi bejelentésbe vagyok "


Valószínűleg úgy gondolta a foglalkoztató, hogy napi bejelentéssel "kipróbálja" a fiút, aztán, ha megfelel neki, alkalmazza rendes munkaviszonyban, munkaszerződéssel.


Csak a dolog a munkaszerződésig nem jutott el.


"Napi bejelentéses" (egyszerűsített foglalkoztatást vagy alkalmi munka) foglalkoztatásnál nem kell szerződés. Ott naponta jelent be az adóhatósághoz a foglalkoztató, és jó esetben naponta ki is fizeti a béred.

Ha most 10-ig nem kapod meg a két napi ledolgozott béredet akár bankszámlára, akár postai úton a lakcímedre (oda is jöhet), akkor tegyél bejelentést a kormányhivatalokban található munkaügyi hatóságoknál.


Nem lesz Rád nézve semmilyen következménye. Bejelentést személyesen tudsz tenni, mivel jegyzőkönyvbe veszik az elmondottakat, és az alapján folytatnak majd le egy ellenőrzést a cégnél. Idővel a pénzedhez jutsz.

A munkáltató nézve a következménye lehet: kötelezik a bér kifizetésére (utólag ellenőrizni fogják, hogy megtörtént-e). Ha sokadik ilyen eljárás folyt már a cég ellen, akkor megbírságolják, hogy szokjon le róla. Ha meg ténylegesen be sem jelentett... Inkább ne tudd meg, hogy milyen szankciói vannak a "feketefoglalkoztatásnak" a cégre nézve.

2019. nov. 6. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
És ha jelentem ugye nem kell bíróságra járnom?
2019. nov. 6. 09:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!