Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért várnak el vendéglátósok...

Miért várnak el vendéglátósok és kereskedelemben dolgozók külföldi bérszínvonalat itthon?

Figyelt kérdés
Nem csak a gazdaság más, de a munka minősége is. Magam is tapasztalom, hogy itthon egy étteremben olyan trehány munkát lehet végezni napi szinten, amiért Ausztriából az első alkalomnál azonnali felmondást kap az ember. Tény, hogy nagyjából 3-4-szeresét lehet keresni az itthoni béreknek, de a szolgáltatási színvonal össze sem mérhető. Illetve kint sokkal többet kell dolgozni, bár bevallom azt a tempót én sem bírtam. Ha pedig valaki egyedül menne, ugyanúgy jár, mint itthon egyedül, a lakhatás elviszi a pénzét. Tehát inkább mondjuk azt, hogy külföldön jó munkabírással, megfelelő és megbízható társasággal vagy társsal kimenve az itthoni bérek nagyjából 5-szörösét meg lehet keresni. Ez az igazság ugyanis.
2019. nov. 7. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért vinné ela lakhatás?

Szallodaiparban ingyen vagy bruttóból levonva biztositjak.Amit megkeresel azt félre is tudod akár tenni.Pl nem szamolaz a jattal sem, ami vendéglátásban szintén egy fél havi plusz fizetéssel felér német nyelvterületen maahol meg több is lehet.


Itthon azok varhatjak el a kintihez hasonló berszintet akik kint már szerwttek ehgez megfelelő tapasztalatot. De inkább jellemző hogy már nem alkalmazottként akarnak itthon kevésbé előnyös feltételek mellett elhelyezkedni. Ha meg igenakkkr nagy visszaesést nem akar az eletszinvonalàhoz képest. Ennyi erővel kint ugyanúgy megél , ha itthon nem kapja meg.


Itthon meg marad az aki nem feltétlrn bírja ezt az életformát és provalja magát hasonlítani a kintiekhez tudásban, bérben.


Tiszreker a kivételnek, mert itthon is vannak olyanok akik minimális kinti tapasztalattal is értek el szép eredményeket, de nyilcan rajuk is hat a teendvaltozas szele, nem csak a Pető Gyula féle tankönyv es hagyományos technikák . De vendéglátásban azért a külföldi tapasztalatszerzés egy alap dolog ma már.

2019. nov. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%

Pont fordítva van.


Annyit és úgy dolgozom, ahogy a bérem áll.

A főnököm is tudja. Amikor ünnepnap van, vagy bármilyen ok ami miatt magasabb a bérezés, akkor annyival többet, gyorsabban, jobban dolgozom. Az ünnepnap 200%-os. Így ünnepnapon a munkám minősége is kétszeres.


Amikor növel kicsit a béremen, akkor én is arányaiban annyit javítok a munkámon.


A következő összegek példák:

Teszem azt, tudok olyan jól, ha nem jobban dolgozni, mint osztrák társaink. Az én 100%-os munkavégzésemért világátlagban 500000 forintot kapnék.

Akkor ez az ára.

Ha itthon csak 250-et ad, akkor fele teljesítményen dolgozom.

Ad 25000 emelést? AKKOR én is emelek a teljesítményemen 55%-ra!

És így tovább...


A világon már be van árazva a max teljesítményem.

Attól függően hogy a főnök ahhoz képest mennyit fizet, annyival rosszabbul, vagy jobban fogok dolgozni.

Nem fogok olyan minőségben dolgozni amit nem fizet meg!

2019. nov. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem várják el.
2019. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyaltalan nem várják el
2019. nov. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!