Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meg kéne becsülnöm a munkahely...

Meg kéne becsülnöm a munkahelyemet, vagy ha nem érzem jól magam, váltsak?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy csak egy érettségim van, utálok tanulni, szorongok és pánikrohamom van vizsgahelyzetekben, így az egyetemet otthagytam és nem is szeretnék semmilyen felsőoktatási intézménybe menni.


Az érettségim miatt sokszor megkaptam, hogy csak bolti eladó vagy gyorséttermi dolgozó lehetek, meg hogy 200.000 alatt fogok világ életemben keresni. El is hittem, bántott a dolog, de beletörődtem a sorsomba.


Erre most egy multinál dolgozom, nettó 200.000 plusz cafeteriáért, ami tudom, hogy pl egyedül élni kevés, de párban pl már elég jó. Nem is tudom, hogy vettek fel, általában diplomásokat vesznek fel ennyiért ilyen helyre (amúgy Budapestről van szó). Irodai munka, H-P napi 8 óra + ebédszünet. Közel is van hozzám. Az iroda modern, a cég elég ismert.


Most boldognak kéne lennem, de nem vagyok. Egyrészt a közvetlen munkatársak közül van pár kifejezetten bunkó, de aki normális, az is mind sokkal idősebb nálam és nem találjuk a közös hangot, másrészt hiába nagy cég, pont nem érdekli őket, hogy mi jól végezzük a munkánkat, nem igazán tanítottak be, elég keveset tudok, pedig már 3 hónapja itt vagyok. Azért az elvárás megvan, hogy ne hibázzak és első magyarázatra mindent megértsek... Meg rájöttem, hogy nekem kell egy kis kreativitás is az életembe, ez a monotonitás annyira lefáraszt, hogy aztán csak hazajönni van kedvem és mégis kivagyok, hogy nem történik velem semmi, de nincs erőm elmenni valahova.


Most sokan azt gondolják, hogy megfogtam az isten lábát, meg már amúgy is sokszor váltottam munkahelyet, de én mégsem vagyok boldog. Pedig látszólag tényleg mindenem megvan...


Mondjuk az a baj, hogy nem is tudom, mire válthatnék, amivel legalább ugyanennyit keresek és szeretem is, na meg fel is vennének.


Ti mit tennétek a helyemben?


2019. nov. 7. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok a rizsa. Nem kell ennyit agyalni. Ha nem tetszik válts. Már nem a 70es években élünk, hogy kitartunk a szar munkahelyünk mellett.
2019. nov. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Azért önsajnálat van benned dögivel. Pszichológussal beszélgettél már? Mert megy a hiszti mindenért, vizsgáért, munkatársakért, más nem fogja a kezed felnőttként, hogy betanulj, stb. A saját felelősséged hol marad? 3 hónapja ott vagy és nem fogtad magad és kérdeztél, tanultál, mentél utána a dolgoknak, hogy tudd, hogy mit csinálsz? Egy töketlen kezdővel senki se kedves, főleg, ha másoknak tesz keresztbe, hogy nem tudod, mit csinálsz. Én azt gondolom, futhatsz más munkahelyre, de a lényeg nem fog változni. Sehol nem tutujgatnak majd, meg követnek hónapokig, hogy tudd, hogy mit csinálsz. Össze kell szedned magad, az az igazság.
2019. nov. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 Ahhoz vagyok szokva, hogy a munkahelyen az első hetekben rendes oktatás van, betanítanak, van elméleti oktatás és aztán a gyakorlatot is úgy mutatják meg, hogy mellettem ülnek, segítenek, ha elakadok, bármikor kérdezhetek. Mivel eddig nem kellett kérnem, hogy légyszi tanítsatok be normálisan (bár szerintem nekik kell ezt megszervezniük), így nem tettem most sem, mert nagyon furán érezném magam. Oké, hogyha valamelyik munkatársunk nem szimpi, mert ügyetlen és emiatt nem barátkozunk vele, de rendesen bunkónak lenni, kiabálni vele, olyanért, aminek köze nincs a munkához? Nem egy felnőttes viselkedés. Amúgy nem hátráltatom őket, ez nem csapatmunka.
2019. nov. 7. 15:22
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Diploma nélkül felvettek, túlfizetnek és az a reakciód, hogy elvárásaid vannak? Fura egy világ ez, ha szerinted ez normális. Hát akkor menj oda, ahol szájbarágják, melyik polcra kell tenned a májkrémet és melyikre a papírtörlőt!
2019. nov. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Te is annyira túlbecsülöd a diplomát, mint mások. Valószínűleg a munkaerő hiány miatt kicsit lejjebb adták az igényeket és elég nekik az érettségi + több éves tapasztalat. Irodákban dolgoztam eddig is, csak más munkakörben, ne aggódj, nem csak eladó lehetek, hiába hiszed azt te és rengeteg ember társad.


Amúgy neked mi a bajod, miért egy idegenen vezeted le a frusztrációdat? Én segítséget próbálok kérni, nem érzem jól magam, neked meg nem kötelező se elolvasnod a kérdést, se válaszolnod, de ha már válaszolsz, lehetsz normális is. Alapvető szerintem, hogy nem nézünk le embereket azért, mert nincs diplomájuk és nem kötünk bele olyanba, aki eleve nincs jól.

2019. nov. 7. 15:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha újat tanulni is utálsz meg monoton munkát végezni is, akkor elég nehézkes lesz harmadik típust találni.
2019. nov. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Más az, hogyha egy új munkába beletanulok és más az ha 10 vizsgám van 10 különböző tárgyból 1 hónapon belül. A munkába betanulást jobban kezelem.
2019. nov. 7. 16:56
 8/12 anonim ***** válasza:
44%
Munkaadó vagyok és unom az ilyen mindent elvárok de semmit se tudok figurákat. Lehet hogy ebből ered a frusztráltságom. A te 200 nettód a cégemnek alsóhangon 350 lenne, járulékok, miegyéb, és cserébe ott lenne egy szerencsétlen, aki 3 hónap alatt se találja fel magát. Maradj ott a multinál, kérlek! Ne keress állást kisebb cégnél! Nehogy véletlenül találkozzunk!
2019. nov. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"A te 200 nettód a cégemnek alsóhangon 350 lenne, járulékok, miegyéb, és cserébe ott lenne egy szerencsétlen, aki 3 hónap alatt se találja fel magát"


És ennyit nem tudsz kitermelni?

Hát ezért szeretünk sokan inkább nagyobb, tőkeerős cégeknél dolgozni. Havi bruttó 600 + caf (+munkáltatói jarulekok) áldoz rám a cég és kb fél éve csak betanulok. Nem túl gyorsan én se, mert egyedül kb lehetetlen, kollégáknak semmi ideje...

2019. nov. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Ők szórják a pénzt esélytelenekre. Én nem.
2019. nov. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!