Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A tanulás is a pénzről szól már?

A tanulás is a pénzről szól már?

Figyelt kérdés
Iskolákban szinte semmit sem tanítanak illetve nagyon kevés gyakorlat van. Ha valaki akar tanulni vagy megtanulni az adott szakmát amit tanul aki különórákat kell venni illetve részt venni fizetős tanfolyamokon ami meg rengetek pénz. Ha valaki jó szakmunkás akar lenni akkor annak fizetnie kell. Minden pénz már nem az iskola számít hanem a kapcsolatok a szerencse és a pénz. Az egyetem is pénzbe kerül minden.
2019. nov. 8. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ösztöndíj, szakmai gyakorlat?
2019. nov. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pénz beszél kiscica nyávog.

Fejlődés nincs ingyen de megéri.

2019. nov. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

Eddig is a pénzről szólt!


ja, nem!


A szocializmusban éles helyen tanulhattál szakmát jó szakiktól és utána ott is maradhattál dolgozni.


Ma hiába szedik ki belőled az összes pénzed, sok tanfolyam így is csak lehúzás, mert senki sem néz a körmükre és minden csak papíron van leadva!


Ha tényleg meg akarsz tanulni egy szakmát, azt a legjobb, ha magadtól vagy tényleg külön tanártól, de még az is lehet lehúzás, rengeteg a szélhámos!

2019. nov. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Igen , mi dolgozók sokat fizetünk hogy sokan iskolába tudjanak járni
2019. nov. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

De ha nem fizetősre megy az ember, hanem állami suliba, ott se tanítanak semmit. Ácsmester ismerősöm van, azt mondja elég gyengék a tanuló, mert van amelyik számolni se tud rendesen, de ő legalább a gyakorlaton tanítja a tanulókat, de vannak olyanok akik másik gyakhelyre járnak, ők meg avart sepernek az udvaron...

Unokatesóm kozmetikusnak tanult, ott meg a gyakorlatért még neki kellett fizetnie, hogy ott lehessen.

2019. nov. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Youtube-on, más honlapokon nagyon sok tartalmat ingyen is meg lehet találni. A könyveket letöltheted ncore-ról vagy a b-ok.org-ról (angol), ki se kell nyomtatni, tanulhatod. Az sajnálatos valóban, hogy a mai magyar átlag közoktatás színvonala a béka s*gge alatt van, de aki tehetséges és akarja, az egyedül is képes tanulni. Én is kénytelen vagyok erre, pedig egyetemista vagyok. Túl sok a hallgató, kevés a tanár, kevés a pénze az egyetemnek, így az oktatás se valami jó...a követelmény is kevés, de a szakirodalom megvan, úgyhogy magamnak tanulok, és tudok is. A szaktársa többsége nem, de a végzettek nagy része úgyis csak betanított munkát fog végezni.
2019. nov. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mivel, a gengsztervaltas ota, folyamatosan zullesztik az oktatast, illetve osszeszerelo uzemekre rendezkedtek be a hazaarulo kormanyok, igy az oktatas, a nep felemelese mar nem cel, csakis a sajat zsebuk megtomese.


Ezert szol penzrol mar a tanulas is. Vagyis nem arrol, hogy tisztes, polgari eletet elhess. Ha fizetsz, akkir sem kapsz minosegi oktatast. Lasd, felsooktatas.

2019. nov. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Senki sem gátol benne, hogy keress olyan iskolát, ahol jól tanítanak. Apám szakoktató egy multinacionális cégnél, olyan szerződésük az iskolával, hogy adhatnak ösztöndíjat, legmagasabb összeg 50 ezer forint. Azért 16 évesen az nem rossz pénz havonta.


Az egyetem mindig is pénzbe került, nagyanyám azért nem ment nyugdíjba, mert a édesanyámat felvették az egyetemre és nyugdíj arra már nem volt elég, hogy azt is fizessék. Pedig akkor még Kádár elvtárs volt a vezér és a változás szelei sem fújtak, Brezsnyev elvtárs nem hagyta volna.

2019. nov. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak itt mindenki mondja hogy egyetemre jár meg hogy menjen mindenki egyetemre mert az okj meg az ilyenek semmit sem érnek miközben nagyon drága az egyetemi tandíj. Nyilván sokan gazdagok itt ezen az oldalon is hogy megtehetik hogy mérnöknek tanulnak vagy informatikusnak de valakinek nem futja az egyetem és a fizetős tanfolyamok sem. Tehát a világ úgy müködik a mai világ hogy aki nem születik bele gazdag családba az boldogulni sem fog tudnj az életben semmilyen téren sajnos kivéve hogyha nincsen nagy szerencséje. Nálam is így van sajnos sosem lehetek sikeres ha nem vagyok jó valamiben így tehát sosem fogok jól keresni ezáltal sosem fogok tudni még házat sem venni sajnos. Aki nem jó valamiben az nem fog sok pénzt keresni hogy elég legyen a drága élethez amiben jelenleg élünk.
2019. nov. 8. 23:40
 10/11 anonim ***** válasza:

"miközben nagyon drága az egyetemi tandíj. Nyilván sokan gazdagok itt ezen az oldalon is hogy megtehetik hogy mérnöknek tanulnak vagy informatikusnak de valakinek nem futja az egyetem és a fizetős tanfolyamok sem. "


Akkor talán újra kellene írni az érettségit és jelentkezni állami helyekre. Nyilván azért dolgozok egyetem mellett, mert pénzmániás vagyok és amúgy otthon úszunk a pénzben.


Milyen messze van tőled legközelebb felsőoktatási intézmény?

2019. nov. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!