Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 37 éves nőként érdemes még...

37 éves nőként érdemes még elkezdeni az informatikai tanulmányokat?

Figyelt kérdés
2019. nov. 10. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Ha 18 éves korod óta dolgozol bejelentve hivatalosan, akkor is van még 21 éved a nyugdíjig (+ a jövőbeli várható korhatárnövelésekkel még több).. szóval a kérdés inkább az, hogy a következő ~20 évben mit akarsz dolgozni? Nem pedig az, hogy érdemes e elkezdeni tanulni!


Amúgy simán és nem feltétlen kell egyetemi diplomában gondolkodni, mert olyan gyorsan változni az informatika, hogy a formális oktatás kb képtelen vele lépést tartani.


Bár mondjuk nem mindegy, hogy az informatika melyik részével is akarnál foglalkozni?

2019. nov. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem, legalábbis programozóként nem. Elképzelhetetlenül borzalmasan sokat kell tanulni, otthon is, bármilyen tanfolyamra is mész (1 éves OKJ, 2 éves OKJ, egyetem, bootcamp), autodidakta tanulni, angol írásokat olvasni, videókat nézni, "hobbiprojekteket" csinálni.


Mondjuk 9 óra munka és napi 1.5 óra utazás után ülhetsz le és kódolhatsz este, a szabadidőd helyett.


Igazából aki nappalira egyetemre megy és a 4. vagy az 5. félévtől kezdődően heti pl 20 óra diákmunkát vállal, ők vannak jó helyzetben.

Az egyetem önmagában nem elég, de jó alapokat ad, plusz tapasztalattal jönnek ki.


Mi hozzájuk képest mindigis futottak még kategória leszünk.


2, 3 évig brutálkevés szabadidővel vegetálsz és imádkozhatsz, hogy esetleg-talán értelme is legyen, de a legtöbben nem tudnak elhelyezkedni ezzel.

2019. nov. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg nem. Bár ez élethelyzetfüggő. Most persze lehet számolgatni a nyugdíjig, meg jól hangzik hogy mennyi van még vissza, de a munkaerőpiac és a toborzás nem így működik. Fogalmam sincs, hogy mit akarsz pontosan tanulni és hogy meddig tart, de ha végzel, az adott szakmán belül te pályakezdő leszel. Értem ezalatt, hogy lehet 40 éves leszel mire végzel és pályakezdő informatikus (vagy nem tudom pontosan milyen rész érdekel az informatikában) leszel. Nem érdekel egy munkaadót sem, hogy te már cirka 20 éve a piacon vagy más területen és van tapasztalatod, az adott szakmában viszont nincs. Helyette felvesz egy huszonévest, aki szintén pályakezdő, de sanszos hogy nincs gyereke, esélyes hogy év közben kevesebbszer látogatja az orvost (ez persze nem feltétlen igaz, de mint mondtam, a munkaerőpiac és a HR nem így gondolkodik), terhelhetőbb, alkalmazkodóbb. Míg egy korodbeli aki szintén ebben dolgozik, 2x annyit keres mint te, mert neki viszont van már 20 év tapasztalata ilyen-olyan cégajánlások esetleg. Arról pedig ne is beszéljünk, hogy más tanulni valamit és más hobbi/érdeklődés szinten fogalkozni valamivel. Elmész egy bálba ahol ötödéves orvostanhallgatók buliznak, a felétől azt fogod hallani, hogy ha újrakezdhetné biztosan nem orvosnak tanulna, holott még be sem fejezte és a nagyján már túl van. A másik része viszont a dolognak, ha valóban érdekel és esetleg ismeretség által lenne egy biztos helyed vagy esetleg hajlandó vagy újra végigjárni a szamárlétrát úgymond ebben a szakmában (is), akkor meg persze. Bár tudom nem lesz népszerű a válaszom, manapság divat ez a "soha sem késő" duma, de szerintem azért van amikor igenis az és én közel a 40-hez biztosan nem szeretnék éveket "pazarolni" arra, hogy utána alulról kezdjem ismét a munka világában a dolgokat.
2019. nov. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy van, dr inkabb a certificatekat javaslom nem egy okjt
2019. nov. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Első, hogy jött ki a 21? Mert 65 a nyugdíjkorhatár, az meg neki 28 évre van.


Kérdező, miért ne?

2019. nov. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jaj, egy kicsit le lettem írva. 😀 Eddig mindig fiatalabbnak néztek és azt szoktam meg, de tudom, az évek száma akkor is ott van 😊 Gazdasági hivatalban vagyok vezető-helyettes és kicsit frusztrál, hogy az informatikai osztályon egy “sima” informatikus (nem degradálás) többet keres, mint én. 🙂
2019. nov. 10. 18:28
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
3-as válaszoló vagyok. Na pontosan erről beszéltem. Az a "sima" informatikus lehet, hogy 15-20 év tapasztalattal a háta mögött "sima" informatikus. De ha csak 1-2 év tapasztala van, akkor is mire te végzel már 4 éves tapasztala lesz, míg neked még mindig semmi. Te tudod. Nem hiszem, hogy százezrekkel keres többet nálad egy átlag informatikus, így én inkább a saját pozíciómra ügyelnék, illetve azt nézném hol kereshetnék esetleg többet azokkal a szakmai tapasztalatokkal amik nekem vannak. De persze nem vagyunk egyformák.
2019. nov. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem mondjuk önmagában a pénz nem motiválna, hogy este 6-kor még nekiálljak kódolni és hétvégén is több órát.

(Már ha ezt takarja az informatika.)

2019. nov. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Nulláról én nem javaslom, egyáltalán nem biztos hogy menne is.
2019. nov. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha erős gazdasági ismereteid vannak, és érdekel az informatika akkor leggyorsabban egy olyan jellegű munkát célozhatsz meg ahol összekötő kapocs lehetsz az informatikusok és a gazdasági szakemberek között.

Az ilyen munkakörök lényege, hogy "lefordítják" az informatikusok nyelvére a gazdasági szakemberektől érkező igényeket és megválaszolják az informatikusok kérdéseit. Ehhez neked főként azzal kell tisztában lenni, hogy az adott probléma milyen informatikai eszözökkel, milyen folyamatokkal oldható meg. A részletek kidolgozása, a gyakorlati megvalósítás az IT szakemberek dolga lesz.

2019. nov. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!