Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten egy párnak albérlet...

Budapesten egy párnak albérletben élve elegendő nettó 470 ezer forintos bevétel a normális megélhetéshez?

Figyelt kérdés

Jelenleg ennél jóval kevesebből gazdálkodunk, de vidéki nagyvárosban élünk. Lenne lehetőségünk felköltözni, kb a fenti összeget keresnénk meg.


Néztem albérleteket, nagyjából a 130-150 ezer közötti sávban már lehet tök jó lakásokat találni, bár ehhez hozzájön még a rezsi.

BKV bérlet kettőnknek 20 ezer.


A többi mind fogyasztásfüggő ugye.

Mindenféleképpen szeretnénk félretenni is és évente egyszer nyaralni menni.


Most havi 350 ezer a bevételünk, de az albérlet csak 80 ezer plusz rezsi és a helyi bérlet kettőnknek csak 14 ezer és nem 20.

Mennyivel drágább az élet Pesten?


2019. nov. 11. 10:55
 1/9 anonim válasza:
35%
Pesten annyi a havi zsebpénze másoknak.. xd Amúgy gondolom ha spórolósak vagytok, meg okosabban bántok a pénzzel, meg lehet oldani.
2019. nov. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Meg lehet
2019. nov. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Nem olyan jó színvonalon, de lehet.

200-e elmegy a lakásra-BKV-re,rezire.


Marad 270.Ebből kell enni, kell ruházkodni, nyaralásra félretenni, sportolni....stb



Akkor lesz baj, ha gyereket akartok.Akkor csökkenni fog a háztartás összbevétele.

2019. nov. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Pestre akkor éri meg felköltözni, ha párként mentek, ha 1 ember legalább 60 ezer forinttal többet tud keresni ott, mint vidéken keresne. Olvasd el ezt:


[link]

2019. nov. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%
Ez így nem érné meg nektek. Sokkal drágább az élet Pesten, minden szempontból.
2019. nov. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Ha jól értem, kb 120 ezerrel lenne több a bevételetek, az albérlet meg 80-nal drágább. Szerintem plusz 40 ezerért hülyeség költözni. Nem mondanám feltétlen drágábbnak Budapestet, a bevásárlóközpontokban ugyanazok az üzletek vannak ugyanazokkal az árakkal, élelmiszerben van, ami olcsóbb, van, i drágább. Viszont ami nekem pl több pénzt visz el, mint mikor vidéken laktam, az önmagában az, hogy itt folyton lehet valahova menni, valamire költeni. Rendezvények, ilyen-olyan események, nem is feltétlen drágák, de összeadva csomó pénzt el lehet ezekre költeni.
2019. nov. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
7%
Menyasszonyommal kicsit 1 millió felett van a bevételünk saját lakással, én ezt nevezném Budapesten normális megélhetésnek. Amikor asszony egyedül keresett 1.2 millió nettót, az volt relatív dőzsölés. 470k kajára meg néha 1-1 mozira vagy sörre elég lesz, de nem lesz jobb életszínvonalatok, mint vidéken, mert pont a magasabb szintű szolgáltatásokra nem fogja futni és ez az, amiben egy nagyváros többet tud nyújtani.
2019. nov. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
7-es az kemény:D Én 240 ezer ft-os fizumból tartom el anyumat, és ennyiből is megélünk :) Igaz van saját lakás.
2019. nov. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

A szolgáltatások drágábbak Pesten. Az áruk (a boltban vehető dolgok) nem. A szolgáltatások igen.


Edzőterem, sport, étterem, szerviz, szórakozóhelyek, kozmetika, stb-stb.

2019. nov. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!