Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Félévente munkahely váltás,...

Félévente munkahely váltás, szándékosan?

Figyelt kérdés

Még régebben volt pár olyan munkahelyem, ami kölcsönző cég által volt és határozott idejű volt (6 hónap vagy rövidebb). Akkor még jobb híján mentem bele, azt mondták, hogy utána a jobbaknak van lehetősége maradni, ez néha igaz volt, néha nem.


Nagyon jó emlékeim vannak ezekről. Többünket felvesznek egyszerre, izgulunk, ismerkedünk, egy jó csapat alakul ki, mert egy szinten vagyunk kortól, nemtől, tapasztalattól és papírtól függetlenül. Valamint ha esetleg maga a munka nem tetszik, látom a végét, hogy nyugi, már csak 2 hónapig tart... utána ha nem volt egyből más, pihentem pá hetet, a megtakarításomból éltem. Ja, és mindig bejelentettek!


Más helyen, ahol egyből a céghez vesznek fel és egyedül vagyok új, ott sosem találtam a helyemet. Már mindenki ismert mindenkit, engem lesz artak, többen nagyra voltak magukkal, hogy ők már X éve itt vannak, ha meg fel akartam mondani, azt csak konkrét érzelmi zsarolással a főnök részéről tudtam. Na meg volt olyan, aki nem jelentett be és ha nem csapok az asztalra, nem is fizetett volna ki.


Most is utálom a munkámat. Arra gondoltam, hogy mostantól, amíg nem kell a biztos évekig tartó munkahely (pl ha gyerekem lesz), addig így csinálom.


Csak ebbe mindenki beleszól, a szüleim, idegenek, félig idegenek, akárki, így kicsit megakadályozzák a boldogságomat.


Van esetleg valaki hasonló cipőben, aki nem szeret egy helyen megmaradni évekig?


2019. nov. 11. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam, szerettem az új kihívásokat.


Fiatalon még meg tudod tenni, hogy válogass, de ha idősebb leszel, akkor már nem!

2019. nov. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mért nem lehet idősen válogatni? Ezt tényleg nem értem.
2019. nov. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
válogatni lehet, csak az időseket már nem veszik fel sok helyre.
2019. nov. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele, szóról szóra rám illik amit írsz magadról, marha jók ezek a 3-6 hónapos projektek és mindig sajnáltam hogy nincs belőle több. Sajnos csak egyszer sikerült egy ilyet kifognom és azóta, meg azelőtt is, "örök életre szóló" munkáim voltak. A legbosszantóbb számomra az hogy ezeket a munkákat a cégek is titkolják/titkolták... szóval sok sikert az ilyen jellegű munkákhoz, esetleg a család felé meg a jövőd érdekében is egy tipp, hogy ha valamiben szakértővé képezed magad, és a terület is lehetővé teszi, akkor lehetsz hivatásos szabadúszó is.
2020. jan. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!