Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy létezik az, hogy évek...

Hogy létezik az, hogy évek óta vannak cégek akik hirdetik a munkahelyi posztot és ezek szerint nincs rá ember?

Figyelt kérdés
Nem a többdiplomás posztoknál látom ezt, hanem az egyszerű munkáknál, mint pl. vagyonőr, takarító, eladó. És nincs rá ember évek óta. Nem gondolkoznak el azon, hogy valamit kéne változtatni? Pl. az elvárások, a bér terén? Miért nem változtatnak, miért jó nekik így emberhiánnyal küzdeni? Ha e miatt nem tudnak szabadságolni az ott dolgozók, fenn áll a veszélye, hogy ők is felmondnak, mitől ér ez meg a cégnek. Nem 1 hirdetést látok évente vissza, vissza térni, havi szinten, vagy 2 havi szinten, ott nagy gebaszok lehetnek.

2019. nov. 12. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Ezek olyan munkák, hogy van 20 ember, aki ugyanazt csinálja. Nyilván lesz fluktuáció. Attól, hogy folyamatosan keresnek embert, még nem biztos hogy vészes a helyzet (de lehet).
2019. nov. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De van ember.

Pár napig, hétig, aztán meg lelép a "versenyképes" fizetés és a "könnyű" munkakörülmények miatt.

De már jön is a következő.

És ez megy évekig.

2019. nov. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a vicc, hogy van egy olyan hirdetés köztük, ahol én is dolgoztam 2 évvel ezelőtt és tudom mik a gebaszok náluk és azóta nincs emberük, mindig vissza kerül a hirdetés, tudják a vezetők is hol a gebasz még sem csinálnak semmit. Akkor is "sírás" volt, hogy ember hiány van, stb. Akkor miért nem változtatnak, ott is már évek óta fenn áll ugyan az a gond, mit gondolnak ki fogja azt elfogadni, ha látják évek óta nincs emberük? Gondolom az összes többi cégnél is ugyan ez van. Ezért van alig munkalehetőség, mert azok a cégek akik normálisak, feladják a hirdetést és 1, max. 2 hét alatt be is töltik és a hirdetés el is tűnik. Pl. tegnap láttam egy lidl-ös hirdetést és ma már nincs is fenn az oldalomón, mer be lett töltve, ez így megy. A jó helyeket kapásból betöltik, a többi szabadon marad és az a sok hirdetés évek óta kinn van kisebb nagyobb megszakításokkal. Nevetségesek.
2019. nov. 12. 08:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mernoki allasoknal is jellemzo, megneztem 2 ilyen evek ota hirdetett poziciot. Egyiknel pofatlanul alacsony a fizetes, masiknal egy 25 eves holgy a szervizvezeto. Nem csoda hogy evek ota nem megy oda senki, az emberek nem hulyek.
2019. nov. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is hirdetünk folyamatosan, de nagyon sok alkalmatlan ember jelentkezik. Tőlük hamar megválunk, aki jó megtartjuk, de így is kb.10 fizikai és 5 irodai dolgozó hiányzik. A jó szerelőink közül nagyon sokan mentek külföldre az elmúlt években, az ottani fizetésekkel nem tudunk versenyezni, de magyar viszonylatban nem fizetünk rosszul. (300-320 nettó+havi 30 hűségbónusz, teljesen fehér foglalkoztatás)Sajnos, aki itthon maradt az vagy önálló vállalkozó vagy semmit sem ér a munkája. Ez most egy ilyen világ.
2019. nov. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az más ha szakmai tudást várnak el, de egy takarítónak, őrnek, meg betanított munkákhoz, egyszerű dolgokhoz nem kell szakmai ismeret, még sincs ember, folyamatosak a hirdetéseik és nem változtatnak semmin. Tudom, hogy sok az alkalmatlan is
2019. nov. 13. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!